PLAN ZAJĘĆ

Wirtualna wycieczka
Wersja testowa nowego serwisu WWW

Co nowego?

Aktualności

Tam byliśmy
- galeria zdjęć


UCZELNIA
Senat
Uchwały senatu
Władze
Instytuty
Wykładowcy
Dydaktyka
Administracja
Dziekanat
Biblioteka
Galeria "Wejście"
Dzieje budynków
Współpraca
z uczelniami

Współpraca
z zagranicą

Wydawnictwa
Publikacje wykładowców
Prace studentów
Prawo
Praca
Media o nas
Głogowska Fundacja
Akademicka

Konferencje
Linki
Pokój dla żaka

STUDIA
Rodzaje studiów
Rekrutacja
Akredytacja
Studenci
niepełnosprawni

Samorząd studencki
Organizacja roku
akademickiego

Linki
Stypendia
Plan zajęć
Egzaminy i zaliczenia
Materiały dydaktyczne

KONTAKT

MAPA STRONYGłogowska PWSZ
w Internecie:

Zamawianie
kształcenia
na kierunkach
technicznych,
matematycznych,
przyrodniczych
- pilotażBlog studentów
w GrimsbyBlog Barcelona 2011Blog Weingarten

  

Uczelnia | Studia | e-learning | Mapa strony | Forum | Kontakt

rodzaje studiów i rekrutacja
plan zajęćmateriały dydaktyczne
prace licencjackie i inżynierskie
egzaminy i zaliczenia
studia podyplomoweplan zajęć
o uczelnidzieje budynkówmedia o nas

 

  17.02.2012
Wizyty monitoringowe
W styczniu prof. Marcin Witczak, dr Ewa Czaińska i mgr Anna Akielaszek monitorowali progres prac, jakie realizują studenci naszego PWSZ w Głogowie na Politechnice Katalońskiej w Barcelonie (Hiszpania) i Uniwersytecie w Ferrara (Włochy). W szczególności, dzięki programowi ERASMUS czterech studentów realizuje projekty inżynierskie w Włoszech oraz dwóch w Hiszpanii. Podczas wizyty, każdy student miał możliwość prezentowania założeń i przebiegu realizacji projektów inżynierskich.
[więcej]
  14.02.2012
Wielki sukces programu ERASMUS
W ostatnich dniach otrzymaliśmy bardzo dobrą wiadomość od Narodowej Agencji, z której jednoznacznie wynika, że sposób w jaki realizowany jest program Erasmus na naszej uczelni jest wyróżniający. W efekcie tak wysokiej oceny, której podstawą była analiza pierwszego raportu postępu w, tzw. systemie Finera, otrzymaliśmy dodatkowe fundusze zwiększające całkowity budżet programu Erasmus (w roku akademickim 2011/2012) do 193200 Euro.
[więcej]
  09.02.2012
Zapraszamy na dyktando Języka Angielskiego
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie przy współpracy z Centrum Językowym „Gołębia” ogłasza zapisy na konkurs „Dyktando w języku angielskim”, który odbędzie się 20 marca 2012 r. w Głogowie na terenie PWSZ przy ul. P. Skargi 5. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych.
[więcej]
  09.02.2012
Promują podręczniki, które pomogą studentom
Każdy student marzy o podręczniku, w którym... znajdzie materiały w pigułce potrzebne do zaliczenia egzaminów w czasie sesji. A takie właśnie wydali wykładowcy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Podręczniki to ukłon w stronę studentów, którym teraz ma być zdecydowanie łatwiej.
[więcej]
  08.02.2012
Targi w Legnicy
7 lutego 2012r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie uczestniczyła w III Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych organizowanych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy. Targi cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasza Uczelnia przedstawiła ofertę edukacyjną.
[więcej]
  08.02.2012
Targi w Polkowicach
Dnia 30 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się Targi Szkół Wyższych, adresowane do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. PWSZ w Głogowie, oprócz tradycyjnej formy przedstawienia oferty naszej Uczelni, pokazała roboty, które są wykonywane na zajęciach przez studentów Automatyki i Robotyki.
[więcej]
     
  08.02.2012
Baza LEX Sigma
Informujemy, że od dnia 1 lutego 2012 r. uczelnia wykupiła licencję na użytkowanie bazy LEX Sigma, której wlaścicielem jest Wolters Kluwer największy wydawca publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Baza działa w całej sieci uczelnianej. Korzystanie z bazy z komputerów domowych jest również możliwe przy użyciu kodów logowania.
[więcej]
  08.02.2012
STUDIUJ KIERUNKI TECHNICZNE
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich chętnych na spotkanie, które przybliżyć ma uczestnikom  kierunki ścisłe oraz ułatwić wybór studiów. 16 lutego 2012 r. w auli 109 w budynku głównym PWSZ w Głogowie odbędzie sie spotkanie promocyjne, zorganizowane przez MNiSW w ramach projektu systemowego “Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych , technicznych” dzialania 4.1 poddzialania 4.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W trakcie dwugodzinnego programu uczestnicy zapoznają się z działalnością Koła Automatyków i Robotyków, obejrzą doświadczenia fizyczne oraz posłuchają ciekawych mini-wykładów z zakresu robotyki oraz matematyki. Serdecznie zapraszamy.
  07.02.2012
Konkurs recytatorski poświęcony Wisławie Szymborskiej
Koło Naukowe Studentów Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie organizuje VI Konkurs Recytatorski. Twórczość Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”. Konkurs adresowany jest do studentów PWSZ oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się 23 marca 2012 r. o godz. 10,00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie przy ulicy Piotra Skargi 5, biblioteka, budynek A.
[więcej]
  07.02.2012
Kryształowe jabłko i inne bajki
,,Kryształowe jabłko i inne bajki. Opowieści terapeutyczne inspirowane życiem i twórczością Władysława Broniewskiego'' pod red. S. Lisewskiej zostaly wydane w ramach zadania publicznego dotowanego przez Gminę Miejską Głogów, zrealizowanego wspólnie z Głogowskim Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi”. Autorkami poszczególnych bajek są studentki kierunku pedagogika PWSZ w Głogowie.
[więcej]
  06.02.2012
Ranking Web of World's Universities
Grupa badawcza Cybermetrics Lab należąca do Hiszpańskiej Narodowej Rady Badań Naukowych ( Consejo Superior de Investigaciones Científicas - CSIC), właśnie ogłosiła (03.02.2012) najnowsze notowanie Rankingu Web of World's Universities. Ranking obejmuje ponad 20 tys. uczelni z całego świata, w tym 450 z Polski. Sporządzony na tej podstawie ranking uczelni dolnośląskich pokazuje, że nasza szkoła zajmuje (na 36 szkół wyższych) pozycję 23.
[więcej]
  03.02.2012
Konferencja ,,Resocjalizacja w instytucjach i środowisku otwartym''
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie oraz Miejski Ośrodek Profilaktyki i Uzależnień w Głogowie organizują w dniu 26 marca 2012 roku konferencję na temat: „Resocjalizacja w instytucjach i środowisku otwartym”.
Celem konferencji jest upowszechnienie wiedzy na temat redukowania zakresu i skutków przestępczości oraz rozstrzygnięcia dylematów związanych z pracą resocjalizacyjną w instytucjach i środowisku otwartym.
[więcej]
  03.02.2012
Uniwersytet Dzieciecy Unikids w Glogowie zaprasza na wyklad otwarty
"Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Głogowie zaprasza na wykład otwarty z dziedziny komunikacji: "Masz wiadomość. Od jaskiniowca do komórkowca, czyli historia telekomunikacji", który poprowadzą: mgr Michał Szydłowski oraz mgr Jakub Szuta.Wykład odbędzie się w dniu 4 lutego o godzinie 15.00, w sali wykładowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie przy ulicy Piotra Skargi 5.
W wykładzie będą mogły uczestniczyć dzieci nie będące studentami Unikids w Głogowie.
[więcej]
  31.01.2012
Studenci Automatyki prowadzili zajecia w „ Mechaniku”
Studenci trzeciego roku AiR Szymon Luczak, Michal Piwowarczyk, Pawel Tkacz, Damian Turkowiak pokazali uczniom Zespolu Szkól Zawodowych jak w prosty sposób ożywic klocki Lego. Najpierw z „elektrykami”, a w kolejnym tygodniu z „mechanikami”, studenci budowali roboty z Lego Mindstorms.
[więcej]
  30.01.2012
Podsumowanie spotkania " Głogów moje miasto, czyli jak zwiększyć dochody miasta i przyciągnąć inwestorów lub turystów".
Dnia 24 stycznia 2012 roku studenci kierunku Ekonomia specjalizacji menadżer w administracji publicznej zaprezentowali wąskiej liczbie publiczności swoje prace na ww. temat . Głównymi elementami prac była poruszana problematyka turystyki, kultury w mieście, budownictwo oraz dialog społeczny pomiędzy mieszkańcami przedsiębiorstwami, studentami a włodarzami miasta.
[więcej]
  25.01.2012
Bal karnawałowy w Berlinie
14.01.2012r. grupa studentów z Pedagogiki wraz z panią mgr Aleksandrą Matusiak organizowali bal karnawałowy polskim dzieciom rodziców pracujących przy Ambasadzie w Berlinie. Impreza ta miała miejsce w szkole, do której uczęszczają owe dzieci.
[więcej]
 
17.01.2012
DRUGI KONKURS TWÓRCZOSCI DOWOLNEJ
Propozycja konkursu jest skierowana do studentów PWSZ w Glogowie oraz uczniów szkól ponadgimnazjalnych z:
Glogowa, Lubina, Polkowic, Chocianowa, Nowej Soli, Przemkowa, Szprotawy, Radwanic, Wschowy oraz wszystkich zainteresowanych z innych miejscowosci.
Uczestnicy musza przygotowac z wybranej dziedziny: po dwa tance, dwie piosenki lub utwory muzyczne z wlasnym akompaniamentem, program kabaretowy (do 15 min.), jeden obraz z malarstwa lub jedna grafike oraz dwa wlasne wiersze.
[więcej]
  12.01.2012
Głogów moje miasto, czyli jak zwiększyć dochody miasta i przyciągnąć inwestorów lub turystów
Szanowni Panstwo
W imieniu studentów II roku kierunku Ekonomia specjalizacji manager administracji publicznej pragnę zaprosić Państwa na prezentację prac studentów pod tytułem
,,„Głogów moje miasto, czyli jak zwiększyc dochody miasta i przyciągnąć inwestorów lub turystów”''.
[więcej]

Boże Narodzenie 2011

W ten Świąteczny czas Bożego Narodzenia,
łamiąc się opłatkiem składamy życzenia:
Wielu Łask Bożych, szczęścia, powodzenia,
aby wszystko się darzyło,
w Nowym Roku 2012 lepiej było.

życzy Rektor i Senat
Panstwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie21.12.2011
W muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Dnia 8 grudnia studenci III roku kulturoznawstwa, turystyki kulturowej, wraz z doktorem Krzysztofem Czaplą uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach z muzealnictwa.
[więcej]
21.12.2011
Świąteczne spotkanie studentów PWSZ w podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Głogowie

Dnia 13 grudnia 2011 roku grupa studentów III roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej PWSZ w Głogowie z Panią mgr Aleksandrą Matusiak wybrała się na świąteczne spotkanie do seniorów DPS-u w Głogowie.
[więcej]
21.12.2011
Warsztaty Komendy Powiatowej Policji w Głogowie

Podczas warsztatów studenci III roku Ekonomii dyskutowali o prawach człowieka oraz przestępstwach ograniczających jego wolność i naruszających dobra osobiste. Poprzez pracę w grupach wypracowali wzorce zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz sposoby zapobiegania przestępstwom w szczególności bójkom, pobiciom i rozbojom.
[więcej]
21.12.2011
Słownik, ale jaki!

Dnia 16 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie autorskie z dr Justyną Kociembą - Żulicką, autorką "Małego słownika erotyzmów polskich". Autorka pisze: "Sprawy związane ze sferą seksualną człowieka są tak intymne, że zostało na nie nałożone tabu.
[więcej]
15.12.2011
Wyjazd do kopalni

Grupa studentów wraz z pracownikami PWSZ w Głogowie Mirosławą Krasicką oraz Martą Stachowiak udała się w sobotni poranek (10 grudnia) na wycieczkę do kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice.
[więcej]

15.12.2011
Metalurgia miedzi i jej stopów

Ukazała się nowa publikacja Wydawnictwa PWSZ w Głogowie autorstwa Adama W. Bydałka oraz Andrzeja Bydałka - "Metalurgia miedzi i jej stopów". Książka mogła się ukazać dzięki finansowemu wsparciu KGHM Polska Miedź S.A.
[więcej]
12.12.2011
3 XII - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W roku 1992 Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ustanowiło Dzień Osób Niepełnosprawnych i od tego czasu w tym dniu o osobach dotkniętych niepełnosprawnością, ich życiu, radościach i troskach mówi się głośniej i więcej niż... każdego innego dnia.
[więcej]
12.12.2011
II Konkurs Twórczości Dowolnej

Jeśli lubisz śpiewać, tańczyć, tworzysz kabaret, malujesz albo piszesz wiersze - mamy dla Ciebie propozycję! PWSZ w Głogowie ogłasza II Konkurs Twórczości Dowolnej w dziedzinach: TANIEC (grupy, soliści), MUZYKA (soliści, zespoły), FORMY KABARETOWE, MALARSTWO lub GRAFIKA, WŁASNA TWÓRCZOŚĆ POETYCKA. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Rektora PWSZ w Głogowie prof. nz. dra hab. Stanisława Czai. Termin konkursu: 13 marca 2012 r. Miejsce: PWSZ w Głogowie, ul. P. Skargi 5. Propozycja skierowana jest do studentów PWSZ w Głogowie oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Uczestnicy muszą przygotować z wybranej dziedziny: po dwa tańce, dwie piosenki lub utwory muzyczne z własnym akompaniamentem, program kabaretowy (do 15 min.), jeden obraz z malarstwa lub jedną grafikę oraz dwa własne wiersze. Prace z malarstwa i grafiki należy dostarczyć do siedziby PWSZ, pokój 215 najpóźniej do 29 lutego 2012 r.8.12.2011
Warsztaty 2 grudnia 2011 r.

Dnia 2 grudnia 2011 roku grupa uczniów z klasy IB Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z wychowawczynią mgr Beatą Dobies-Zalewską odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie.
[więcej]
8.12.2011
Najlepsze dyplomy 2011 roku

Jest nam bardzo miło poinformować, że przyznane zostały nagrody "Najlepszy Dyplom Roku". Zostały one przyznane w ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W projekcie wzięły udział dolnośląskie szkoły wyższe. Spośród absolwentów naszej uczelni zostały wybrane trzy najlepsze prace dyplomowe - po jednej z każdego Instytutu.
[więcej]
2.12.2011
Szlakiem elektrowni wodnych

Studenci czwartego roku Automatyki i Robotyki mieli okazję odwiedzić pięknie położone elektrownie wodne Dolnego Śląska. Podczas trzydniowego rajdu byliśmy w elektrowni zbiornikowej Pilchowice I, Wrzeszczyn, Złotnik i Leśna oraz w elektrowni przepływowej Szklarska Poręba I i Szklarska Poręba II.
[więcej]
22.11.2011
Ty też możesz zostać milionerem!

Przyjdź i posłuchaj historii Kamila Cebulskiego, który w wieku 17 lat założył swoją pierwszą firmę, mając w kieszeni jedyne 300 zł. Trzy lata później, dzięki odpowiedniemu sposobowi myślenia i ciężkiej pracy, wartość jego firmy osiągnęła poziom 1 miliona złotych. Wykład odbędzie się w czwartek 1 grudnia w auli 109 o godz. 11:30. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w pok. 221 w Dziale Organizacji Nauczania.22.11.2011
Koło naukowe wznawia i rozszerza działalność

Chcesz działać, rozwijać swoje zainteresowania, pasje? Masz pomysły? Przyjdź! Dnia 25 listopada o godzinie 13.15 w sali 010 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Koła Naukowego Studentów Instytutu Humanistycznego PWSZ w Głogowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współtworzeniem sekcji (m. in. dziennikarskiej, teatralnej, filmowej, muzycznej) studentów i wykładowców Uczelni. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się ze Statutem KNSIH, odbędą się też wybory do Zarządu Koła Naukowego.19.11.2011
Jesteś kreatywny, masz fantazję, chcesz działać?

Masz szanse zmienić swoje otoczenie, zrealizować pomysły! Wystartuj w wyborach do Rady Uczelnianej Samorządu Studentów. Zgłoszenia przyjmujemy do 25.11.2011 (piątek) mailowo pod adresem russ@pwsz.glogow.pl (W zgłoszeniu należy podać imięi nazwisko, rok i kierunek). Wybory odbędą się 28 i 29.11. br. Od Ciebie zależy jak będzie wyglądało życie studenckie na naszej uczelni i w mieście!19.11.2011
Bankowość - Finanse - Samorząd - Wiedza on-line

Informujemy, że uczelnia bierze udział w ogólnopolskim programie "Bankowość - Finanse - Samorząd - Wiedza on-line", organizowanym przez Związek Banków Polskich i Wydawnictwo Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Program zapewnia studentom oraz nauczycielom akademickim bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji czasopism o tematyce: bankowość, finanse, administracja samorządowa (wydania bieżące oraz wieloletnie archiwum): "Miesięcznik Finansowy BANK", "Nowoczesny Bank Spółdzielczy", "Europejski Doradca Samorządowy", "Finansowanie Nieruchomości", "Kurier Finansowy". Aby móc wygodnie korzystać z tej bogatej, specjalistycznej wiedzy wystarczy zarejestrować się na stronie www.alebank.pl. [TUTAJ] Otrzymają Państwo m.in. dostęp do: Bieżących wydań pism (wysyłane na bieżąco, na adres e-mail) oraz Archiwum (dostępne on-line poprzez stronę www.alebank.pl)19.11.2011
Twój mózg - prawdy i mity. Wykład otwarty dla studentów pedagogiki.

Funkcjonowanie naszego mózgu to jedna wielka zagadka. Jego możliwości są tak niesamowite, że wprawiają w zdumienie nawet specjalistów. Co wiemy o ludzkim mózgu? Co - w świetle najnowszych badań - okazuje się mitem? Jak takie mity powstają i ile z nich już zdementowano? Dlaczego wciąż wierzy się w "bajki"? Odpowiedzi, między innymi na te pytania, będzie można poznać na wykładzie otwartym, który poprowadzi Alina Nowaczyk. Zapraszamy 29.11.2011 w godz. 11.30-13.00, sala 209.15.11.2011
Dla maturzysty

Biblioteka Uczelniana już po raz czwarty rozpoczęła cykl spotkań przeznaczonych dla klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych Głogowa i okolic. W ich ramach uczniowie głogowskich liceów i techników zapoznają się z warsztatem informacyjnym biblioteki, zasadami korzystania ze zbiorów, w tym również cyfrowych oraz z możliwością wykorzystania zasobów bibliotecznych do celów prezentacji maturalnej czy egzaminu zawodowego.
[więcej]
31.10.2011
Odszedł zbyt szybko


Ś P +

Robert Fudali

Osoba niezwykle przyjacielska, ciepła i wrażliwa.
Mimo przeciwności losu, potrafiąca cieszyć się życiem i przekazywać tą radość innym.

Rodzinie i Najbliższym

Składamy wyrazy serdecznego współczucia, łączymy się z Wami w bólu

Społeczność akademicka

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie26.10.2011
Otwarcie Działu Regionaliów

Dnia 24 października 2011 r. w Bibliotece Uczelnianej odbyła się uroczystość otwarcia Działu Regionaliów, utworzonego ze zbiorów Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. W czasie spotkania zostało podpisane porozumienie między TZG a Biblioteką PWSZ w sprawie udostępnienia i opracowania przekazanych w depozyt zbiorów.
[więcej]25.10.2011
Głogowskie Targi Pracy

Dnia 19 października 2011r. odbyły się I Głogowskie Targi Pracy zorganizowane przez PWSZ i Powiatowy Urząd Pracy. Podczas Targów wystawiło się ponad 30 firm, w tym pracodawcy, agencje zatrudnienia, stowarzyszenia i fundacje, instytucje szkoleniowe, europejskie służby zatrudnienia, urząd pracy.
[więcej]10.10.2011
Gaudeamus po raz ósmy!

Dnia 7 października 2011 r. został zainaugurowany, ósmy już w historii uczelni, rok akademicki.
[więcej]6.10.2011
Szanujmy wspomnienia

"Babcia mojego taty, (...) urodziła się we wrześniu 1905 roku na ówczesnej Zamojszczyźnie, we wsi Rakówka, nad rzeką Tanew." Tak zaczyna rodzinne wspomnienia studentka III roku Kulturoznawstwa Noemi Tołstych.
[więcej]3.10.2011
Absolutorium po raz pierwszy

Dnia 28 września 2011 r. pożegnaliśmy naszych absolwentów - inżynierów i licencjatów. Po raz pierwszy w historii Uczelni, absolutorium miało bardzo uroczysty charakter.
[więcej]15.09.2011
Uwaga studenci I roku!

Spotkanie organizacyjne, testy językowe, obowiązkowe szkolenie BHP oraz szkolenie biblioteczne dla studentów stacjonarnych/dziennych odbędzie się dnia 28 września 2011 o godzinie 9.00. Dla studentów niestacjonarnych/zaocznych I roku spotkania organizacyjne odbędą się 30 września 2011 przed pierwszymi zajęciami. Obecność na spotkaniach i udział w szkoleniach jest obowiązkowa. [Szczegółowy program dostępny jest tutaj].

Informacja o obowiązkowym ubezpieczeniu studentów - szczegółowe informacje do pobrania [tutaj].12.09.2011
Hindenburg. Ale nie ten!

Dnia 7 września 2011 r. odbył się w auli naszej uczelni wykład otwarty p.t. "Hindenburg. Ale nie ten!", zorganizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Wykład wygłosił Marcin Błaszkowski, a recytacjami uświetnił go Andrzej Stróżyński.
[więcej]9.09.2011
Inauguracja roku

Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogówie odbędzie się 7 października 2011 roku o godzinie 11.00 w auli 109 (I piętro).
5.09.2011
Ukończyli studia podyplomowe Filozofia i Etyka

Siedemnaście osób ukończyło trzysemestralne kwalifikacyjne studia podyplomowe. Po obronie prac dyplomowych każdy uczestnik otrzymał prawo do nauczania filozofii i etyki, a także do prowadzenia ścieżek  międzyprzedmiotowych w zakresie filozofii.

Serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów w życiu osobistym i pracy zawodowej.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych.

[zobacz zdjęcia]
8.06.2011
Przyszli dziennikarze odebrali nagrody

Znani są już laureaci konkursu dziennikarskiego, który głogowska PWSZ ogłosiła dwa miesiące temu. Jego tematem było przeprowadzenie autorskiego wywiadu z jedną z ciekawych osób z regionu. Informacja o nim ukazała się na stronie internetowej uczelni oraz w mediach. Konkurs był skierowany głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
[więcej]
Uwaga! Nowe specjalności w PWSZ
Jeśli marzysz o zawodzie dziennikarza, chcesz pracować w mediach albo zajmować się terapią za pomocą różnych form sztuki - to mamy coś dla Ciebie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uruchomiła dwie nowe specjalności na kierunkach: pedagogika i kulturoznawstwo. Są to: dziennikarstwo oraz arteterapia w pedagogice.
[więcej]

21.06.2011
Dyplomy dla podyplomowych

Ponad 30 osób skończyło studia podyplomowe i obroniło prace z zarządzania funduszami Unii Europejskiej oraz zarządzania przedsiębiorstwem. W poniedziałkowe popołudnie słuchacze studiów odebrali dyplomy. Studia trwały dwa semestry, czyli rok akademicki. Głogowska uczelnia, od początku swojego funkcjonowania, proponuje nie tylko studia stacjonarne i niestacjonarne, ale również bogatą ofertę studiów podyplomowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nią na naszej stronie.
[zobacz zdjęcia]

20.06.2011
Studenci kontra wandale

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie nagrali spot filmowy, w którym walczą z wandalizmem. Powstał film opowiadający o tym, czym mogą się skończyć tego typu nieprzemyślane działania. W pracy nad obrazem uczestniczyli studenci grafiki stacjonarnej: Elżbieta Skiba, Katarzyna Wójcik, Joanna Filipowicz, Kamila Kraszewski, Norbert Czajkowski i Krystian Papuga. Młodzi twórcy sami zadbali o scenariusz i charakteryzację. Przez kilka dni pracowali na głogowskim Starym Mieście. Jako scenografia posłużyły również pomieszczenia i sprzęty w budynku uczelni. Całość powstała pod okiem wykładowcy, Sylwestra Mocura, który prowadzi zajęcia na edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, grafice i kulturoznawstwie. "Razem Przeciwko Wandalizmowi" to kampania, którą zainicjowała jakiś czas temu głogowska komenda policji. Do udziału w niej stróże prawa zaprosili władze samorządowe, szkoły, parafie, wiele instytucji i podmiotów gospodarczych oraz naszych studentów. Każdy miał do wykonania inne zadanie. Było więc stworzenie spotu filmowego dotyczącego wandalizmu, utwory muzyczne wykonywane przez młodzież oraz konkurs na tzw. "wlepkę" przeciwko wandalizmowi.


16.06.2011
Wykładowca roku

Plebiscyt odbył się w dniach 1-3 czerwca 2011 roku, a także na prośbę studentów został przedłużony jeszcze do poniedziałku 6 czerwca. Łącznie w głosowaniu wzięło udział 279 studentów ze wszystkich instytutów, którzy w tych dniach mieli zajęcia bądź znajdowali się na terenie uczelni. Każdy student z danego instytutu głosował na wykładowców spośród swojej jednostki.
[więcej]

16.06.2011
Wernisaż grafików

Kilkanaście prac z pracowni grafiki warsztatowej mgr Agaty Gertchen, wykonanych w technice akwatinty i akwaforty, linorytu i tzw. techniki suchej igły, można oglądać w uczelnianej galerii. Swoje dzieła prezentują tam studenci I roku niestacjonarnej grafiki. Wystawę będzie można oglądać jeszcze przez kilka tygodni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotniego wernisażu.
[zobacz zdjęcia]

13.06.2011
Dzień Dziecka w uczelni

Wzorem ubiegłego roku studenci PWSZ zorganizowali na terenie uczelni Dzień Dziecka. Zaproszone zostały dzieci z Przedszkola nr 9 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie. W ramach spotkania najmłodsi mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych, sprawnościowych, muzyczno - ruchowych, a także teatralnych. Opiekę merytoryczną sprawowali mgr Aleksandra Matusiak i mgr Zbigniew Rybka. Nagrody przygotowała wraz ze studentami PWSZ dr Jolanta Lipińska Lokś. Dzieci zostały obdarowane zrobionymi przez studentów pomocami dydaktycznymi.
[zobacz zdjęcia]

10.06.2011
Życie jest muzyką

Warsztat artystyczny zatytułowany "Życie jest muzyką" został przeprowadzony w maju w Gimnazjum nr 1 w Głogowie. Projekt realizowała studentka głogowskiej uczelni PWSZ z kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych III roku, Agnieszka Morawska.
[więcej]

8.06.2011
Automatyka na forum

W szkołach ponadgimnazjalnych regionu odbywają się spotkania w ramach Forum Zawodowego. Jedno z nich zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych w Głogowie.
[więcej]

7.06.2011
Dni Głogowa razem z nami

Nie mogło zabraknąć naszej uczelni podczas tegorocznych Dni Głogowa. W piątek i sobotę prezentowaliśmy ofertę edukacyjną PWSZ na specjalnym stoisku ustawionym w fosie miejskiej.
[więcej]

2.06.2011
Dzień Dziecka u Orląt

Malowanie twarzy, pokazy straży pożarnej, motocyklistów i młodych karateków, taniec, śpiew, gry i konkursy dla najmłodszych. Wiele atrakcji przygotowano w Szkole Podstawowej nr 13 z okazji Dnia Dziecka.
[więcej]

2.06.2011
Szanse i zagrożenia rynku pracy w Niemczech i Austrii

Otwarcie rynku pracy szanse czy zagrożenia, czyli co musi wiedzieć przedsiębiorca i pracownik udający się do pracy do Niemiec. Taki tytuł nosiła polsko-niemiecka konferencja, która odbyła się w naszej uczelni. Jej organizatorami był Instytut Ekonomiczny PWSZ oraz Sieć Biznesowa Brandenburgia -Polska. Patronat objął głogowski starosta.
[więcej]
31.05.2011
Konkurs na logo

Kilkanaście prac napłynęło na, ogłoszony przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów, konkurs na logo.
[więcej]
31.05.2011
Pedagogika i czas wolny

Kto z nas będąc w szkole podstawowej czy liceum, nie marzył o zajęciach na świeżym powietrzu? My, grupa opiekuńczo-wychowawcza, realizujemy te i inne marzenia wraz z Panią mgr Aleksandrą Matusiak na przedmiocie: Organizacja czasu wolnego.
[więcej]

24.05.2011
Bez edukacji

Oferta edukacyjna naszej uczelni zmniejszyła się o jeden kierunek. Informujemy, że w Instytucie Humanistycznym zlikwidowano: edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych. Taką decyzję podjął senat uczelni podczas ostatniego posiedzenia. Tym samym nie będziemy już prowadzić naboru na ten kierunek. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z pozostałych naszych propozycji. Spis wszystkich potrzebnych dokumentów (do pobrania) oraz zasady i terminy naboru na studia można znaleźć na stronie, w zakładce dotyczącej rekrutacji. Informacji udzielamy również telefonicznie pod nr : 76 835 35 66, 76 832 04 27 lub drogą elektroniczną: kontakt@pwsz.glogow.pl.
Już można składać podania!
[więcej]
21.05.2011
Edukacja poprzez teatr19.05.2011
Konkurs - projektowanie

Konkurs dla studentów GRAFIKI oraz AUTOMATYKI i ROBOTYKI (wizualizacje procesów przemysłowych). Zaprojektuj pomieszczenia w nowych kamienicach i wygraj atrakcyjne nagrody. Szczegóły w regulaminie.
[pobierz regulamin]

16.05.2011
Juwenalia już za nami

Zaczęliśmy w piątek, równo o godz.13.13, odebraniem kluczy do miasta, które wręczył nam prezydent, Jan Zubowski. Wszystko odbyło się przy ratuszu. Potem już była głównie wieczorna zabawa w Gospodzie Głogowskiej, na którą zaprosiliśmy nie tylko studentów, ale też pełnoletnich mieszkańców miasta i okolic.
[więcej]
15.05.2011
Konkurs dla przyszłych dziennikarzy

Myślisz o dziennikarstwie? Potrafisz rozmawiać z ludźmi? Bliskie Ci są sprawy Twojej Małej Ojczyzny? Ten konkurs jest dla Ciebie! Prof. dr hab. Stanisław Czaja - Rektor PWSZ w Głogowie - ogłasza konkurs, którego tematem jest przeprowadzenie autorskiego wywiadu z jedną z ciekawych osób z naszego regionu.
[więcej]15.04.2011
Seminarium o rozwoju

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie były organizatorami seminarium, które odbyło się pod hasłem: "Ekonomia zrównoważonego rozwoju".
[więcej]07.03.2011
Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa

Biblioteka Uczelniana informuje, że od dnia 18.02.2011 r. uczelnia nasza została przyjęta w poczet członków Konsorcjum Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa.
[więcej]  

  

  

  

  

  

  

  

  
© Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, ul. Piotra Skargi 5, 67-200 Głogów