Strona główna
Aktualności
Kontakt
PWSZ w Głogowie

Uczelnia

Senat
Władze
Wykładowcy
Dydaktyka

Instytut Humanistyczny
Instytut Ekonomiczny
Instytut Politechniczny
Studium Języków Obcych
Studium Kultury Fizycznej
Studium Informatyczne
Studium Kształcenia Podyplomowego
TELC
Administracja
Biblioteka
Galeria
Dzieje budynków
Współpraca z uczelniami
Prawo
Linki
Studia

Rodzaje studiów
Proces dydaktyczny
Samorząd studencki
Rekrutacja
Organizacja roku akademickiego
Linki
Stypendia                                            Plan zajęć


Studium Kultury Fizycznej
Rekreacja da się lubić!
Pobierz film:


Kluczowym celem edukacyjnym, jaki realizujemy na zajęciach, jest ogólny rozwój sprawności fizycznej studentów, poprawa stanu zdrowia, ich kondycji i koordynacji ruchowej. Pamiętamy również o tym , aby zachęcać młodych ludzi do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Prowadzący zajęcia dba o to, aby proces ten przebiegał bez nudnawego dydaktyzmu i mora- lizowania.
A jak wygląda to w praktyce? Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Studenci z ogromny zapałempoznawali kroki podstawowe i proste układy choreograficzne tańców klasycznych i nowo- czesnych. Drzemiące w nich talenty taneczne zostały rozbudzone - taką mamy nadzieję.
Kolejną kwestią, jakiej poświęciliśmy kilka godzin dydaktycznych, było poznanie elementów samoobrony (koniecznej!), radzenia sobie w sytuacjach potencjalnego i realnego zagrożenia.
W wielu osobach drzemią prawdziwe lwy i lwice. Uwaga! Studenci PWSZ z pierwszego roku nie będą łatwym obiektem do jakichkolwiek ataków na nich samych i ich mienie.
W miesiącach letnich planujemy wykorzystać dobrze utrzymane korty tenisowe i rozpocząć doskonalenie gry w tenisa ziemnego. W naszych planach programowych zakładamy rozwijanie
i propagowanie turystyki pieszej i poznawanie uroczych zakątków naszego kraju. Jeśli ktoś zapomniał o nauce pływania lub nigdy tego nie robił, nasza Uczelnia uzupełni te luki, ucząc
i doskonaląc wszystkie style pływania.
Dla osób pragnących rozwijanie swoich umiejętności poza zajęciami programowymi zorganizowaliśmy dodatkowe godziny zajęć rekreacyjno-sportowych (Uczelniany Klub Sportowy)Dwa razy w tygodniu spotykamy się, aby wspólnie grać w piłkę siatkową lub w koszykówkę. Chętni mogą w tym czasie nabywać tężyznę fizyczną na siłowni lub uprawiać aerobik.
Inicjatywy samych studentów nie są ignorowane przez pracowników dydaktycznych. Każda ciekawa propozycja aktywnego spędzania czasu wolnego jest mile widziana. A nasze dalsze plany? Niewątpliwie wyjdą one naprzeciw oczekiwaniom studentów obecnych i przyszłych. Jako pracownicy tej młodej Uczelni dołożymy wszelkich starań, aby je urzeczywistnić.Copyrights 2005 PWSZ w Głogowie