Absolutorium 2018

196 absolwentów opuściło w tym roku mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. W piątkowe popołudnie (14.12.2018 r.) po raz dwunasty rozdane zostały dyplomy ukończenia studiów.

W tym roku 94 osoby uzyskały tytuł licencjata, 41 osób tytuł inżyniera, a 61 tytuł magistra. Blisko 100 absolwentów odebrało dyplomy z rąk IM Rektor dr Katarzyny Rusak podczas uroczystego Absolutorium. “Niech każdy z Was powie dziś tak, jak przed laty Martin Luther King w historycznym przemówieniu, które rozpoczęło przemianę społeczeństwa Stanów Zjednoczonych: „Mam takie marzenie!”. Niech każdy z Was już dziś postanowi: „Zamierzam je spełnić.” Wiele pomysłów wydaje się czasem niemożliwych do zrealizowania. Ale pamiętajcie, że marzenia są początkiem wielkich czynów i liczę na Was, że nie zabraknie Wam odwagi, aby ich dokonać” – mówiła JM Rektor składając absolwentom gratulacje i życzenia pomyślnego startu w życie zawodowe.

Jak co roku, najlepsi studenci zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Trzema absolwentom – po jednym z każdego instytutu – wręczone zostały nagrody za najlepsze prace dyplomowe. Dziewięciu absolwentów otrzymało wyróżnienia za wyniki na dyplomie, a pięciu absolwentów otrzymało specjalne wyróżnienia za działalność na rzecz uczelni i środowiska lokalnego.   Uroczyste absolutorium zakończył tradycyjny rzut biretem.

Galeria zdjęć