2 razy 3 miejsce + wyróżnienie, czyli potrójny sukces naszej wykładowczyni

W dniach 22 – 24 czerwca 2015 r. w Teatrze Palladium i Klubie Hybrydy w Warszawie odbyły się VIII JUWENALIA III WIEKU, organizowane przez Fundację AVE przy wsparciu miasta stołecznego Warszawa i Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego. Na dwóch scenach wystąpiło kilka tysięcy seniorów z całej Polski. Jurorzy wybierali najlepszych spośród 200 podmiotów wykonawczych: chórów, teatrów, zespołów wokalnych, solistów i grup tanecznych, a także twórców fotografii, malarstwa i poezji.

Mgr Aleksandra Matusiak – wykładowczyni naszej uczelni, pracując z grupami z zielonogórskiego Uniwersytetu III Wieku, również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Prowadzona przez panią mgr A. Matusiak grupa wokalno-estradowa AKOLADA zdobyła III miejsce w kategorii grupy wokalne, a zespół taneczny RADOŚĆ TAŃCZENIA zdobył wyróżnienie w kategorii taniec. Pani Aleksandra Matusiak wystąpiła również indywidualnie w kategorii soliści, zdobywając III miejsce. Są to bardzo wysokie lokaty w skali kraju. Juwenalia III Wieku, z racji dużego zainteresowania przeglądem twórczości artystycznej seniorów, powoli przekształcają się w ruch społeczny, któremu patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.