#biblioteka, czyli Tydzień Bibliotek 2019

W dniach 8 – 15 maja 2019 r.  świętujemy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.  Jak co roku Biblioteka Uczelniana PWSZ w Głogowie przygotowała na ten czas moc atrakcji.

Już w czwartek, 9 maja, odbędzie się akcja CZYTANIE NA CZEKANIE. Od godz. 10.00 do 12.00  studenci kierunku Nowe Media umilą podróżującym autobusami Komunikacji Miejskiej oczekiwanie na przyjazd autobusu. Na przystankach (Plac Tysiąclecia, ul. Gwiaździsta oraz Wały Krzywoustego) oraz w autobusach będą czytać głogowskie legendy (A.Bok, Legendy i baśnie z ziemi głogowskiej. Głogów 2018) .
Od 8  do 15 maja trwać będzie Amnestia dla dłużników – to jedyna okazja, żeby te osoby, które mają do zapłacenia karę za przetrzymanie książki, mogły tego uniknąć. Warto skorzystać.
W poniedziałek, 13 maja od 9.30 do 11.00GŁOGOWSCY RADNI CZYTAJĄ GŁOGOWSKIE LEGENDY. Inicjatorem tej akcji jest radny miejski Dariusz Czaja. Obok niego, udział w tej akcji wezmą również rajcy: Edyta Owczarek, Łukasz Kogut, Bartosz Moskwa, Michał Wnuk, Marcin Zubowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie – Leszek Drankiewicz. A w przerwie między prezentacją legend, przedszkolaki z Przedszkola Tęczowe Nutki wezmą udział w grach i zabawach, powiązanych tematycznie z prezentowanymi legendami.
Na 15 maja zaplanowany jest IV Bieg po Książkę – dobrze znana już wszystkim miejska gra terenowa dla szkół ponadgimnazjalnych, a do końca maja w bibliotece trwać będzie Kiermasz Książki Przeczytanej.

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach.