Bliżej nauki, bliżej uczelni…

To był bardzo intensywny dzień na uczelni… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie szeroko otworzyła swoje drzwi. Odwiedziło nas dziś ok. sześciuset uczniów szkół z Głogowa oraz okolicznych gmin i powiatów. XI Głogowskie Dni nauki i Sztuki przyciągnęły rzesze młodych ludzi zainteresowanych różnymi dziedzinami nauki. Pokazaliśmy wszystkie nasze pracownie, młodzież wzięła udział w licznych zajęciach.
Doświadczenia fizyczne i chemiczne, programowanie robotów, odlewanie cynowej armii, to tylko niektóre propozycje Instytutu Politechnicznego. W mobilnym laboratorium firmy WAGO odbywały się warsztaty pomiarowe. Bliskie spotkanie ze światem reklamy i filmu, socjologią i filozofią, to z kolei część z propozycji Instytutu Humanistycznego. Wszyscy studenci I roku kierunku Nowe Media zajęli się obsługą medialną, realizując bogatą dokumentację filmową oraz zajmując się obsługą wystawy „Stare Nowe Media”.  Zaprezentowaliśmy na niej sprzęt audio i  audiowizualny sprzed wielu lat, który wzbudził ogromne zainteresowanie odwiedzających.  Osoby, które odwiedziły Instytut Medyczny  mogły poznać tajniki pracy pielęgniarki i sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ekonomiści zastanawiali się nad fenomenem Bitcoina, zajmowali się sprawozdaniami finansowymi, chętni uczestniczyli w warsztatach w zakresie komunikacji interpersonalnej.  W Konkursie z Języka Niemieckiego wzięło udział ponad 200 osób, a blisko 60 osób uczestniczyło w grze „U-kierunkuj się” zorganizowanej przez uczelnianą bibliotekę.

To był bardzo intensywny dzień, pełen wrażeń i emocji. Nad sprawną organizacją czuwało nasze Centrum Dowodzenia. Studentki I roku kierunku Pedagogika (studia licencjackie) – Panie Karolina Jankowska, Laura Matynkiewicz, Patrycja Maik, Kamila Bilska, Natalia Szymańska, Paulina Chudak i Natalia Niwińska  opiekowały się wszystkimi odwiedzającymi uczelnię grupami uczniów. W organizacji wystawy Stare Nowe Media pomógł nasz student Pan Andrzej Czachajda. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, ale także tym studentom i pracownikom, którzy zaangażowali się w organizację Dni Otwartych PWSZ w Głogowie. Dziękujemy lokalnym mediom za przybycie i zainteresowanie naszym wydarzeniem.

Zapraszamy do galerii zdjęć.