DŻAMP  WEEKENDOWY 14 – 16.12.2012

Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” zaprasza studentów niepełnosprawnych na wyjazd integracyjny „Dżamp Weekendowy”, który odbędzie się w dniach 14-16.12.2012 r. w Wierchomli Małej (Beskid Sądecki). To już siódma inicjatywa Stowarzyszenia integrująca środowisko niepełnosprawnych żaków. Tym razem jednak kultowe we Wrocławiu przedsięwzięcie obejmie swym zasięgiem nie tylko woj. dolnośląskie, ale także województwo małopolskie, opolskie i śląskie.

 

Ideą wyjazdów „Dżamp” jest stworzenie alternatywy dla typowych wyjazdów studenckich, które zazwyczaj zamiast integrować tworzą nowe bariery. Poprzez turystykę pragniemy propagować aktywność fizyczną oraz aktywność społeczną wśród młodych osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny chcemy udowodnić, że wycieczki w tereny górskie  również mogą być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ważnym punktem wyjazdu będzie także integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem uczelnianych organizacji studenckich, co w przyszłości ma wpłynąć na zaangażowanie ich w działalność społeczną. Jest to również doskonały sposób na pozyskanie pierwszych doświadczeń zawodowych, a dla organizacji studenckich szansa poznania problematyki kształcenia studentów niepełnosprawnych.

 

„Niektórzy dziwią się dlaczego porywamy się na trudne organizacyjnie wyjazdy w góry, bo przecież jeżdżą z nami wóskersi, osoby poruszające się o kulach czy osoby niewidome. Cóż…lubimy wyzwania. Rekompensatą organizacyjnych  trudów  jest np. uśmiech osoby poruszającej się na wózku elektrycznym, która po raz pierwszy znalazła się  na górskim szlaku w Wysokich Tatrach.” – mówi Ariel Fecyk, wiceprezes Stowarzyszenia” Twoje nowe możliwości”.

Uczestnicy „Dżampa Weekendowego” zamieszkają w Hotelu Ski&Spa Resort w Wierchomli Małej, w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji będzie: basen, sauny, jacuzzi i siłownia

W programie codzienne wycieczki po Beskidzie Sądeckim i Słowacji, zaplanowane tak aby uczestniczyć w nich mógł każdy, bez względu na swoją dysfunkcję.

Wyjazd jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Każdy uczestnik płaci jedynie 50 złotych opłaty wpisowej!

Więcej informacji oraz formularz zapisów znajduje się nas tronie www.dzamp.org

 

  Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych

 Mirosława Krasicka