Działania wspierające Fundację Centaurus

W okresie od listopada 2019 roku, pięć grup studentów II roku pedagogiki stacjonarnej i niestacjonarnej włączyło się w akcję pomocy finansowej dla podopiecznych Fundacji Centaurus. Formą pomocy były m.in. licznie wysłane SMS-y, przelewy pieniężne oraz zakup kalendarzy na 2020 r.

Fundacja Centaurus z siedzibą we Wrocławiu działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wokół dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. Ocaliła już prawie 1000 koni, psy oraz liczne zwierzęta gospodarskie.

Akcja informacyjna na temat działalności i potrzeb Fundacji została przeprowadzona podczas zajęć z każdą z grup przez dr Emilię Sokołowską. Podczas nich zrodził się wspólny pomysł bezpośredniej pomocy podopiecznym Centaurusa – wyjazd w semestrze letnim do folwarku Szczedrzykowice w gminie Prochowice koło Legnicy. Jest to największy azyl dla najbardziej schorowanych i starych koni w Europie. Celem wycieczki będzie uwrażliwienie studentów na sytuację i potrzeby zwierząt poprzez pracę na terenie ośrodka.