„Ekonomik” z pucharem

Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie zdobyła Puchar Rektora PWSZ w Głogowie – główną nagrodę w II Biegu po Książkę zorganizowanym przez Bibliotekę Uczelnianą.

W Biegu wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych – z II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, Technikum nr 6 oraz Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego.
Bieg zakończył się sukcesem wszystkich jego uczestników – każdy znalazł książkę. Organizator – Biblioteka PWSZ w Głogowie – zakupiła na tę okazję książki będące u szczytu popularności. Bestsellery – Katarzyny Bonda, Andrzeja Pilipuka, Kena Folleta, kryminały Jo Nesbo, horrory Kinga, powieści sensacyjne, „Legion” Elżbiety Cherezińskiej czy Pauli Hawkins „Zapisane w wodzie” spotkały  się z aprobatą poszukiwaczy.

Nagroda drużynowa – Puchar Rektora PWSZ w Głogowie trafiła do Zespołu Szkół Ekonomicznych, którego drużyna zdobyła najwięcej punktów w rywalizacji.

Uczestnicy Biegu oraz nauczyciele bardzo pozytywnie ocenili Bieg, jego ideę poszukiwania książek w zabytkowych obiektach naszego miasta. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą na temat Głogowa – wskazują na to minimalne różnice punktowe poszczególnych drużyn.

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy za rok!

Relacja fotograficzna w Galerii zdjęć PWSZ