IX Głogowskie Dni Nauki i Sztuki – dzień I

IX Głogowskie Dni Nauki i Sztuki, odbywające się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, już na starcie okazały się „strzałem w dziesiątkę”. Propozycje różnorodnych zajęć, pozwalających rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego rejonu.
W dzisiejszych warsztatach, pokazach, grach symulacyjnych, konkursach i quizach wzięło udział 300 osób! Tyle samo uczniów zapowiedziało swoją wizytę w PWSZ w Głogowie na jutro, 18 marca. Warto dodać, że wczoraj, 16 marca, w Dyktandzie z Języka Angielskiego wzięło udział ponad 200 uczestników.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się propozycje Instytutu Politechnicznego – pokazy politechniczne, warsztaty prowadzone przez firmę SITECH,  chemiczne oraz pokazy kodowania. Z nie mniejszą popularnością spotkały się zajęcia dla humanistów – warsztaty dziennikarskie czy wykład pt. „Zwierzęta w medycynie”, a także wszelkie zajęcia doskonalące znajomość języków obcych. Dużo dobrej zabawy zapewnił także I Konkurs pn. „Wielkanocne inspiracje” sponsorowany przez Cukiernię „Meryk”, w którym wzięły udział drużyny pięciu szkół ponadgimnazjalnych.

Przed nami jeszcze jeden dzień pełen wrażeń. Jutro, oprócz kolejnych pokazów i warsztatów, odbędzie się  m.in. spotkanie z dziennikarką i pisarką Joanną Lamparską, przyjrzymy się rynkom walutowym, będziemy grać w gry ekonomiczne i zdradzimy kilka ciekawostek o fotografowaniu.

Do zobaczenia jutro!

Relacja fotograficzna już niebawem w Galerii