Jak się studiuje w Hiszpanii? – opowiedziały nasze studentki

Nowe doświadczenia i umiejętności, mnóstwo wrażeń, lista znajomych pochodzących z różnych zakątków świata – to wszystko przywiozły z sobą z Hiszpanii studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie studiujące na kierunku automatyka i robotyka. Magdalena Łagowska i Paulina Jurkowska, w ramach programu Erasmus, czwarty semestr studiów zrealizowały w Universitet Politecnica de Catalonya w Terrasie (30 km od Barcelony).
Nasze studentki od lutego do czerwca uczestniczyły w specjalnym projekcie, którego realizacja wymagała zarówno wykazania się fachową wiedzą, jak i zdobywania kolejnych specjalistycznych umiejętności. Pobyt w Hiszpanii nie ograniczał się oczywiście jedynie do nauki. Studentki miały czas na poznawanie kultury nie tylko regionu, ale też różnych krajów, z których pochodzili studenci uczestniczący w projekcie. Studia w Hiszpanii bardzo spodobały się naszym studentkom i już wystąpiły o zgodę na zrealizowanie praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus.
Jeśli chcecie  posłuchać jakimi wrażeniami z Hiszpanii podzieliły się z nami studentki automatyki i robotyki, kliknijcie tutaj (z Magdaleną Łagowską i Pauliną Jurkowską rozmawiała Anna Włodarczyk – rzecznik PWSZ w Głogowie).