Na rowerach do Dalkowa

II Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” 2017’, przechodzi do historii jako bardzo udany. W niedzielne, słoneczne przedpołudnie na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie stawiło się ponad 100 osób – wśród nich zarówno wytrawni rowerzyści z wieloletnim stażem, jak i początkujący oraz dzieci. Chwilę po godzinie 11-tej, wszyscy ruszyli w drogę. Nad sprawnym przebiegiem rajdu czuwała głogowska policja, zabezpieczając radiowozami ruchliwe drogi w naszym mieście oraz dwuosobowy Policyjny Patrol Rowerowy, który koordynował całą trasę rajdu.

Trasa II Rajdu Rowerowego wiodła do Dalkowa, gdzie na mecie – na Dendrofarmie – na uczestników czekały liczne atrakcje: ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursy czytelnicze i sprawnościowe. W pikniku wzięło udział około 150 osób.  Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez sponsorów: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie, Chrobrego Głogów, Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz New Technology Group, Gruca, MTB-Heron, mSport, Anima Danza, Galerię Glogovia. Rajd rowerowy oraz piknik odbył się także dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Głogów oraz Top-Poligrafii.

Na pikniku została wydzielona Strefa Dziecka, w której animatorami byli studenci pedagogiki naszej uczelni. Tygrysek Chrobrego umilał czas dzieciom i częstował słodkościami. Dla najmłodszych przygotowane były dmuchańce-skakańce, zabawy z chustą Klanzy oraz wiele innych zabaw ruchowych.

 II Rajd Rowerowy zorganizowany przez Bibliotekę PWSZ w Głogowie był imprezą rodzinną, popularyzującą czytelnictwo i aktywny tryb życia.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć