Nieznane oblicze znanego wykładowcy

Na co dzień wykładowca w PWSZ w Głogowie, znana z wyjątkowej energii, zaangażowania w życie uczelni i kształcenie przyszłych pedagogów. Mało kto wie jednak o jej licznych, niecodziennych pasjach i zajęciach. Mgr Aleksandra Matusiak – wykładowca takich przedmiotów jak muzykoterapia, metodyka wychowania fizycznego, muzycznego, emisja głosu czy rekreacja, poza uczelnią realizuje się jako wokalistka, muzykoterapeuta, instruktor i wodzirej. Właśnie ukazała się pierwsza płyta Literackiego Kabaretu HALLO (dawniej Literacki Kabaret Dojrzałych Dam), którego współtwórcą i współliderką jest Pani Aleksandra Matusiak.

“Kameralnie, funeralnie”, to płyta, która jest efektem współdziałania osób związanych z dwoma zielonogórskimi stowarzyszeniami artystycznymi – Stowarzyszeniem Aktorów Niezależnych (Aleksandra Sztukowska-Matusiak i Halina Bohuta-Stąpel) oraz Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym (Piotr Spychała). Najstarszą piosenką z tej płyty  jest  “Diabelski poker”, której muzykę i tekst Pani Halina napisała jeszcze jako młodziutka studentka w 1976 roku. Pozostałe piosenki napisane zostały na potrzeby kabaretu,  który powstał w 2011 roku i – jak twierdzi autorka – „(…)wszystkie one, zarówno te liryczne jak i te “z pazurem”, inspirowane są osobowością sceniczną Oli i jej perfekcyjnym wokalem (…). W projekcie tym niebagatelną rolę odegrał Piotr, który zaaranżował wszystkie dwanaście piosenek tak, że brzmią, doprawdy, bardzo smakowicie (…)”.

Pani Aleksandra Matusiak jest znaną wokalistką.  W przeszłości pracowała w Teatrze Lubuskim, w Estradzie Ziemi Lubuskiej, w Estradach w Bydgoszczy, a  także Stołecznej-Warszawskiej,  bywała na kontraktach za granicą m.in. w Emiratach Arabskich, śpiewała na koncertach w różnych częściach Europy, wygrała Brązowy Samowar na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, a po 30 latach zdobyła Złoty Samowar na wznowionym Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Jest zapraszana na różnego rodzaju koncerty w Polsce. W 2014 roku Pani Aleksandra Matusiak brała udział w programie telewizyjnym X Factor, w którym trafiła aż do najlepszej setki uczestników. Wraz Literackim Kabaretem HALLO, który tworzy z koleżanką literatem i autorką tekstów, dają liczne koncerty, zapraszając do udziału zawodowych aktorów i z nimi tworząc spektakle literacko-kabaretowo-muzyczne. Płyta „Kameralnie Funeralnie”, to najświeższe dokonanie.

Do poczytania
Okładka płyty 1
Okładka płyty 2

Do posłuchania
Dulcynea
Ballada o pokerze