Pozwólmy książkom dalej żyć

Dziś oficjalnie zainaugurowaliśmy akcję popularyzującą w Głogowie bookcrossing. Z inicjatywy Biblioteki uczelnianej,  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie rozlokowała na terenie miasta pięć „domków uwolnionej książki”. Drewniane, urocze domki, usytuowane  w parkach, marinie i na terenie zielonym uczelni, będą od teraz pomagać w popularyzowaniu książki i czytelnictwa.

Bookcrossing, to idea, która pozwala przeczytam książką na „dalsze życie”. Polega na nieodpłatnym pozostawianiu książek w miejscach publicznych, często specjalnie do tego przeznaczonych i nieograniczonym korzystanie z nich przez inne osoby.

Domki udostępnione przez PWSZ w Głogowie zostały opatrzone prostą informacją o tym, jak z nich korzystać. A jest to bardzo proste. Każdy, kto ma ochotę może po prostu wziąć sobie którąś z książek znajdujących się w nich. Dobrze widziane i wskazane jest, aby po jej przeczytaniu przekazać ją dalej lub odłożyć z powrotem. Można także przynieść i zostawić tam własne przeczytane czy nie potrzebne już książki. W każdym z domków znalazło się na początek kilkanaście różnego rodzaju książek zakupionych specjalnie do celu przez uczelnianą bibliotekę.

Akcja została podjęta w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

Życzymy wszystkim miłej lektury!
Galeria