Studenci Metalurgii i Automatyki poszerzają wiedzę o pomiarach za pomocą światłowodów

„ Analityka i kontrola jakości w warunkach przemysłowych” – to nazwa cyklu seminariów organizowanych przez Instytut Politechniczny PWSZ w Głogowie. Podczas pierwszego spotkania studenci Metalurgii oraz Automatyki i Robotyki  poszerzali swoją wiedzę w zakresie pomiarów temperatury i naprężenia z zastosowaniem instalacji światłowodów.

Pan Wojciech Karaś – Przedstawiciel firmy Yokogawa Polska opowiedział o najciekawszych zastosowaniach opomiarowania, w tym szczególnie zastosowań przy mapowaniu ciepła układów wysokotemperaturowych do maksymalnej temperatury 800 C, oraz w układach energetycznych (np. trasy kablowe, transformatory, grubości wałów, kontrola zużycia rolek w przenośnikach w kopalniach).

Dyrektor Instytutu Politechnicznego dziękuje za obecność, aktywność oraz umożliwienie udziału w wydarzeniu, szczególnie Pani Prorektor  dr inż. E. Banaczyk oraz  wykładowcom IP.

Następne seminarium już za miesiąc, a jego tematem będzie „Kontrola jakości w warunkach przemysłowych dla materiałów miedzionośnych”.

Galeria zdjęć