Święty z brązu – nowa publikacja

„Książkę Kazimierza S. Ożoga, napisaną według najlepszych reguł i zasad akrybii naukowej (…) żywym, pełnym ekspresji językiem, czyta się jednym tchem, niczym najlepszy kryminał czy powieść sensacyjną. To lektura wyjątkowo pasjonująca i ciekawa (…) dostarcza masę ważnych i wartościowych informacji, z których wynika niestety, że formuła stawiania pomników naszemu wielkiemu świętemu, nie zmieniła się na przestrzeni kilkunastu lat. Tych dobrych, rzeczywiście wartościowych pod każdym względem, mamy bowiem zaledwie kilka, natomiast cała reszta to jeden wielki koszmar, z którego zresztą autor doskonale zdaje sobie sprawę, informując o tym czytelnika bez ogródek.”

Ten fragment recenzji  prof. L. Lameńskiego nowej publikacji wydanej przez PWSZ w Głogowie,  pt. Święty z brązu. Pomniki Jana Pawła II w Polsce, niech będzie najlepszą rekomendacją i zaproszeniem do lektury.

Książka jest do nabycia w Bibliotece Uczelnianej. Należy zgłosić się z dowodem dokonania wpłaty na konto Uczelni: Bank Spółdzielczy we Wschowie Oddział Głogów ul. Balwierska 45 nr konta 74 8669 0001 2020 0202 1254 0001

Cena 1 egz. 35 zł.