Testujemy eBook Academic Collection

Biblioteka Uczelniana informuje, że do 31 marca 2017 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie ma otwarty dostęp do wielodziedzinowej bazy ponad 150.000 książek elektronicznych EBSCO Academic Collection.
Aby uzyskać dostęp do bazy należy się zalogować tak samo jak do pozostałych baz EBSCO bezpośrednio na stronie: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e000tww  lub poprzez stronę biblioteki.
Z komputerów domowych można korzystać poprzez link:
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e000tww oraz korzystając z danych do logowania, które można pobrać w bibliotece.

Poniżej znajdą Państwo krótki przewodnik dotyczący książek elektronicznych EBSCO oraz szczegółowy opis kolekcji.
https://youtu.be/UZrBl2KnuDE?list=PLAgziWfZNRsFP1FcNDL1E01BCGxKTzBn2

Kolekcja eBook Academic Collection na platformie EBSCOhost to wielodziedzinowa kolekcja 150.000 książek elektronicznych od ponad 515 wydawców w tym wiodących wydawnictw naukowych takich jak: Elsevier, Springer, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor & Francis, John Wiley&Sons, ASM International, EDP Sciences, Emerald, Institution of Engineering & Technology, IOS Press, Sage, jak również wydawnictw uniwersyteckich, w tym MIT Press, Princeton University Press, University of California Press i wiele innych. Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale również innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskich czy czeskim.

Tematyka książek obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Aktualną listę dostępnych tytułów znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://www.ebscohost.com/assets-ebooks/title-lists/eBook_Academic_Collection_WW_All.xlsx

Najważniejsze zalety kolekcji książek EBSCO:
* Pełna integracja zasobów na jednej, dobrze znanej użytkownikom platformie EBSCOhost oraz w wyszukiwarce naukowej EDS – jednoczesny dostęp do książek elektronicznych, baz EBSCO i innych źródeł na jednej platformie, zapisywanie rozdziałów w formacie PDF, stałe linki do wyszukiwań i dostępność wszystkich funkcji platformy
* Książki widoczne w katalogu biblioteki dzięki bezpłatnie przekazywanym rekordom MARC
* Tytuły wybrane przez zespół doświadczonych bibliotekarzy dziedzinowych
* Ponad 56.000 tytułów od wydawnictw akademickich takich jak Oxford, Cambridge, Harvard, MIT i innych.
* Ponad 1.800 tytułów z listy Choice Outstanding Academic Titles – są to tytuły uznane przez środowisko akademickie w USA za najlepsze książki naukowe – więcej informacji: http://www.ala.org/acrl/choice/outstanding
* Książki dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim i wielu innych językach
* Nielimitowany dostęp do tytułów
* Możliwość pobierania całej książki nawet na okres 365 dni
* Możliwość pobierania fragmentu książki lub wybranych rozdziałów nawet do 100 stron podczas jednej sesji
* Aplikacja mobilna EBSCO eBooks pozwalająca na dostęp do całej kolekcji