Uczelniany wolontariat wspiera potrzebujących

Każdy z nas może okazać gest solidarności z osobami w potrzebie. Zachęcamy do wsparcia akcji wolontariuszy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Grupa studentek II roku pedagogiki (studia licencjackie) postanowiła zorganizować zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka we Wschowie. Przebywa tam 14 dzieci w wieku od 7 do 23 lat. Najpilniejsze ich potrzeby to środki higieny  osobistej ( żele do kąpieli, szampony do włosów, szczoteczki do zębów….), które wychowawcy często kupują z prywatnych środków.

Zbiórka na rzecz Domu Dziecka we Wschowie, którą koordynuje Pani  Małgorzata Kuczkowiak, studentka II roku pedagogiki, to nie jedyna akcja wolontariuszy PWSZ w Głogowie. Nawiązali oni współpracę z Fundacją „Owoc Głogu”, która pomaga wielu osobom w różnych codziennych trudnościach.  Wolontariusze z naszej uczelni zbierają artykuły żywnościowe oraz środki higieny osobistej ( także pampersy dla dorosłych) i chemię gospodarczą, które trafią do osób potrzebująch.

Obie akcje, na rzecz Domu Dziecka we Wschowie oraz podopiecznych Fundacji Owoc Głogu, można wesprzeć zostawiając artykuły w kartonie na portierni uczelni.

Akcja trwa tylko do piątku 18 grudnia.