Wykład o pomnikach

Dlaczego Polacy kochają pomniki? – na to pytanie starał się dać odpowiedź prof. Kazimierz S. Ożóg podczas wykładu otwartego, który odbył się 4 kwietnia 2017 r. Wykład połączony był z promocją najnowszej publikacji K. Ożoga „Święty z brązu. Pomniki Jana Pawła II w Polsce”, która została wydana przez naszą Uczelnię na początku tego roku.

Żywy, pełen ekspresji język, pasja i wiedza, umiejętność przekazania tej wiedzy w sposób przyciągający uwagę uczestników  – to cechy, które uczyniły wykład ciekawym wydarzeniem na  naszej uczelni.

Prof. K. Ożóg bez ogródek mówił o koszmarnych pomnikach, nie tylko Jana Pawła II, ale i wielu innych, funkcjonujących w naszej przestrzeni. Pokazał również realizacje, z których ich autorzy i fundatorzy mogą być dumni. Do tych ostatnich należy „Biblioteka Świętego Pielgrzyma” – głogowski pomnik, lapidarium kościoła św. Piotra, poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Uczestników wykładu powitała rektor PWSZ w Głogowie dr Katarzyna Rusak. W wykładzie wzięli udział studenci i pracownicy PWSZ w Głogowie, uczniowie ZSE im. Jana Pawła II w Głogowie, II LO w Głogowie, członkowie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej oraz słuchacze Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Galeria zdjęć