Zaprezentowali nową pozycję wydawniczą

Książka  “Głogów. Średniowieczne miasto nad Odrą” wydana przez Pracownię Badań Regionalnych i Wydawnictwo PWSZ w Głogowie została dobrze przyjęta przez czytelników. Na spotkanie promujące nowy tytuł przyszło kilkudziesięciu głogowian zainteresowanych tematyką, a wśród nich wielu regionalistów z głogowskich stowarzyszeń i osoby spoza organizacji.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter minisympozjum. Rozpoczęło się od prezentacji filmu “Nieistniejące zabytki Głogowa”, zrealizowanego przez studentów III roku kierunku Nowe Media. “Głogów. Średniowieczne miasto nad Odrą”, to praca zbiorowa, dlatego też w głównej części spotkania głos zabrali  autorzy poszczególnych artykułów i krótko omówili poruszane w nich zagadnienia. Głos zabrali: dr Dominik Nowakowski z Instytutu Archeologii i Etnologii PWN we Wrocławiu, dr Krzysztof Czapla, Dariusz Czaja, Wiesław Maciuszczak, Wacław Pogorzelski oraz Paweł Łachowski.

Uczestnicy spotkania mogli zakupić książkę w promocyjnej cenie, z czego wielu z nich chętnie skorzystało. W organizacji spotkania pomogli studenci III roku Nowych Mediów – Sebastian Szumski i Filip Engel.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.