„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”

 W dniach 8-15 maja 2013 r. w całej Polsce odbywać się będzie Tydzień Bibliotek, którego  celem jest podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, promocja czytelnictwa oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 – Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych – ma pokazać bibliotekę jako miejsce inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów.

 Biblioteka PWSZ w Głogowie w ramach obchodu Tygodnia Bibliotek organizuje

  1. Amnestię Czytelniczą oraz akcję
  2. „Uwolnij książkę”.

  

AMNESTIA CZYTELNICZA DLA ZAPOMINALSKICH !!!

Biblioteka PWSZ w Głogowie zawiadamia, że w dniach 09.05. – 10.05. 2013 r. (czwartek – piątek) przypada amnestia czytelnicza, która obejmie wszystkich naszych czytelników, bez względu na to jak długo przetrzymują książki!

Każdy czytelnik, który w tych dniach odda do biblioteki przetrzymywane książki uniknie konsekwencji finansowych, związanych z zaległym terminem zwrotu. Skorzystajcie z tej szansy !!!

 

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ !!!

Akcja ta polega ona na celowym pozostawieniu książki na tzw. „półkach” lub w przypadkowych miejscach (ławka w parku, tramwaj, pociąg, itd.), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej.

W jaki sposób można przyłączyć się do akcji i „uwolnić” swoją książkę?

  1. 1.      Wybierz książkę ze swojego domowego księgozbioru.
  2. 2.      Jeżeli masz ochotę, zarejestruj uwalnianą książkę na stronie www.bookcrossing.pl oraz oznacz ją.
  3. 3.      Odszukaj „regał do uwolnienia” (parapety okienne na korytarzach, półpiętrach) –  oznakowane hasłem „Uwolnij książkę”.

 

Akcja odbędzie się na terenie PWSZ w Głogowie w dniu 15 maja 2013 r.

Zapraszamy do tej akcji wszystkich studentów PWSZ w Głogowie, wykładowców i pracowników Uczelni oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy zechcą uwolnić swoje książki.