Ogłoszenia

do pobrania:

 

Grafika do publikacji

Nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu otwiera się dla szukających pracy

Chcesz znaleźć pracę lub zmienić swoją ścieżkę kariery zawodowej? Przyjdź na największe wydarzenie poświęcone rozwojowi kariery studentów i absolwentów w Polsce – Absolvent Talent Days. Już 20 października, w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu!

400 prestiżowych pracodawców z Polski i zagranicy, niemal 30 000 nowych ofert pracy i praktyk, warsztaty i spotkania z wybitnymi osobowościami świata biznesu – Absolvent Talent Days to jedyne wydarzenie w Polsce z takim rozmachem wspierające rozwój zawodowy młodych pracowników.

Celem Absolvent Talent Days jest łączenie młodych kandydatów do pracy z właściwymi pracodawcami – profesjonalnie, z uwzględnieniem nowoczesnych technologii oraz potrzeb i motywacji obu grup. Niemal 8 tysięcy młodych ludzi, którzy dzięki targom znaleźli pracę, to najlepszy dowód, że nam się to udaje – opowiada Katarzyna Godlewska, CEO Absolvent.pl, firmy organizującej imprezę.
Najlepsi pracodawcy z Polski w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Chcesz znaleźć pracę lub ją zmienić? Absolvent Talent Days oferuje możliwość rozmowy i zgłoszenia swojej kandydatury bezpośrednio osobom rekrutującym w topowych firmach w Polsce.

Co powinieneś wiedzieć o rodzajach umów? Jakie są najczęstsze błędy popełniane na początku kariery? Co radzą młodym prezesi największych spółek w Polsce? Podczas paneli dyskusyjnych oraz warsztatów odpowiedzi udzielą przedstawiciele największych firm w Polsce, takich jak m.in.: QIAGEN Business Services, GDN Poland Leader EY Global Services, NOKIA czy Thomson Reuters. Gościem specjalnym Absolvent Talent Days jest Rafał Żak – trener, coach i mówca motywacyjny.

Absolvent Talent Days to również wyjątkowa szansa, aby po raz pierwszy zobaczyć nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu od wewnątrz. Na oficjalne otwarcie budynku z niecierpliwością czekają zarówno mieszkańcy miasta, jak i studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jak się dostać?

Absolvent Talent Days to wydarzenie całkowicie bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest pobranie darmowego biletu ze strony: http://talentdays.pl.

Na stronie dostępny jest również szczegółowy program imprezy.

 

Absolvent Talent Days organizuje portal www.absolvent.pl.
Partnerem strategicznym wydarzenia jest pracuj.pl. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, Pani Janina Woźna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio ESKA, Rzeczpospolita oraz Wirtualna Polska. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest ABSL. Partnerem technologicznym jest Motorola. Partnerami wspierającymi są: PMI, State Street, Mondelēz oraz HP.

——————————————————————————–
——————————————————————————–

Ruszyła XIII edycja Szlachetnej paczki

——————————————————————————–
JOBkralle- kariera i oferty pracy  http://praca.jobkralle.pl

Wyszukiwarka pracy z tysiącami ofert z całej Polski- łatwe, szybkie i wygodne szukanie pracy w różnych branżach, sektorach i formach zatrudnienia: pełny etat, pół etatu, praca dla studentów,praktyki, staże.

——————————————————————————–

Zostały tylko 3 tygodnie na złożenie aplikacji do Stypendium z Wyboru

Tylko do 28 kwietnia można składać aplikacje do IV edycji Stypendium z Wyboru. Do zdobycia jest nawet 5.000 złotych na realizację dowolnego marzenia związanego z rozwojem swojej kariery zawodowej. Pierwszy, najważniejszy krok to złożenie aplikacji, które można zgłaszać tylko do 28 kwietnia przez stronę programu. W IV edycji do rozdania jest aż 67.000 złotych!

 
W Stypendium z Wyboru nie liczy się co studiujesz, jakie masz oceny ani to, jaką masz sytuację materialną. Ważna jest tylko Twoja pomysłowość, determinacja i chęć zawalczenia o swoje marzenia. W Stypendium z Wyboru laureaci wybierani są w otwartym głosowaniu internautów!
Jak zaaplikować?

1. Wejdź na stronę http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl

2. Określ swój cel np. studia podyplomowe, nauka mandaryńskiego, program komputerowy, wernisaż swoich obrazów… Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

3. Złóż aplikację – filmik, prezentacja lub esej. Masz czas do 28 kwietnia 2013 roku.

——————————————————————————–
Mecenasi IV edycji Stypendium z Wyboru: Shell, T-mobile, Polska Rada Biznesu, Ernst&Young, KPMG, Nestle, Panasonic, Grupa PZU, MDDP, Infosys, Falck Medycyna, MEDIACAMP i Sodexo.

Weź udział w badaniu preferencji wobec pracodawców i wygraj nagrody!

Jesteś studentem lub absolwentem? Wypełnij ankietę i wygraj nagrody!

Powiedz nam, co jest dla Ciebie ważne w działaniach pracodawców skierowanych do takich ludzi jak Ty. Wszystkie opinie pozostaną anonimowe i posłużą do przygotowania raportu, który pomoże pracodawcom dostosować swoje aktywności do Waszych preferencji.

Po wypełnieniu całej ankiety będziesz mieć możliwość wygrania tabletu Pentagram TAB 10.0 i jednego z 20 bonów do Empiku.

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/s/biurakarier

——————————————————————————–

Program stażowy dla studentów

——————————————————————————–
30 lipca 2012r. w PWSZ w Głogowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy nt. “Praca dla młodych”.

Zachęcam do zapoznania się  z  PREZENTACJA EURES- informacja o stronach internetowych oraz poznaj swoje prawa pracownika opracowane przez Państwową Inspekcję Pracy Obowiązki_Pracodawcy

——————————————————————————–

Daj studentowi 5 tysięcy złotych – zagłosuj w Stypendium z Wyboru!

Ponad 600 studentów i absolwentów z całej Polski i zza granicy walczy o pieniądze w III edycji Stypendium z Wyboru. Pomóż nam wybrać stypendystów. Do rozdania prawie 100 tysięcy złotych.

Od 21 maja do 1 lipca 2012 r. Internauci i Mecenasi mogą oddawać głosy na prace, które najbardziej im się spodobały w III edycji Stypendium z Wyboru. A jest w czym wybierać, bo o stypendia stara się ponad 600 osób (prace indywidualne i grupowe). Młodzi ludzie mogą dostać nawet 5 tysięcy złotych na cele związane z edukacją bądź z rozwojem zawodowym.

Wśród prac aplikacyjnych znalazły się między innymi: filmy poklatkowe, komiksy, teledyski, filmiki, prezentacje czy też eseje. – Po raz kolejny młodzi ludzie wykazali się kreatywnością w tworzeniu prac. Ich cele zaś są ambitne i z pewnością pomogą w karierze zawodowej. W tej edycji dużo osób aplikuje o staże, wolontariaty za granicą i kursy językowe. Myślę, że to wynika z oczekiwań jakie ma obecny rynek pracy, młodzi ludzie są świadomi, że dzięki znajomości języków obcych i doświadczeniu międzynarodowemu będą atrakcyjniejsi dla pracodawcy – mówi Katarzyna Godlewska. prezes Fundacji Absolvent.pl.

Jak oddać głos na swojego faworyta?

Jeśli chcesz być jurorem musisz mieć konto na Facebook’u. A co dalej? Wejdź na stronę www.stypendiumzwyboru.pl. I oddaj głos, na najciekawszą Twoim zdaniem pracę. Pod każdą aplikacją umieszczony jest przycisk “ODDAJ GŁOS”. Na każdą z prac można zagłosować tylko raz.

Stypendium z Wyboru to innowacyjny projekt, który przyznaje pieniądze niezależnie od wyników w nauce i sytuacji materialnej. Program Fundacji Absolvent.pl stawia na kreatywność, ambicje i determinacje. Dotychczas Fundacja Absolvent.pl spełniła 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych.

Mecenasi: Polska Rada Biznesu, T-Mobile, Ernst&Young, Budimex, Antal International, MDDP, TVN, Grupa PZU, Thales Polska, Outsourcing Experts, PLL LOT, Nestlé Polska, Falck Medycyna, Infosys BPO Poland, Sklepy Komfort, Microsoft, Sodexo, MEDIACAP SA, Henkel, Pelion, Novartis.

Patroni medialni: Puls Biznesu, Radio Eska. 

——————————————————————————–
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty umiejętności miękkich dofinansowane z UE

BEZPŁATNE WARSZTATY 

Na zmieniającym się w szybkim tempie rynku pracy, wraz z rozwojem sektora usług oraz gospodarki opartej na wiedzy, coraz większe znaczenie zyskują kompetencje zwiększające elastyczność zawodową – „umiejętności miękkie”, które uzupełniają specjalistyczną wiedzę zawodową. Pracodawcy w coraz większym stopniu oczekują od kandydatów umiejętności osiągania kompromisów, komunikowania się, współpracy w grupie, umiejętności radzenia sobie ze stresem, organizacji czasu pracy, osiągania równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.Warsztaty umiejętności miękkich skierowane są do osób chcących zwiększyć zakres swoich umiejętności psychospołecznych – pracowników wszystkich branż i sektorów oraz rozmaitych szczebli w strukturach firmy.„Warsztaty umiejętności miękkich” są cyklem uzupełniających się odrębnych warsztatów, poświęconych rozmaitym obszarom kompetencyjnym. Program każdego warsztatu obejmuje 20 h, realizowanych w trybie weekendowym, wieczorowym lub dziennym. Każdy warsztat realizowany będzie w małych grupach (ok. 15 osób) w sześciu edycjach.więcej na stronie: http://www.civitas.edu.pl/warsztaty dofinansowane

Warsztaty dofinansowane z UE

 650x100.jpg
„Edukacja przez Całe Życie” – program Collegium Civitas
współfinansowany przez Unię Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
——————————————————————————–

Program Praktyk Letnich

Ruszyła rekrutacja do Programu Praktyk Letnich Skanska! Zapraszamy do aplikacji do VII edycji Programu Praktyk Letnich Skanska! Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy w ramach wiosennej kampanii promocyjnej na uczelniach!

O Programie

Do udziału w Programie Praktyk Letnich zapraszamy studentów kierunków technicznych i ekonomicznych, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę i cenne doświadczenie pracując w gronie najlepszych specjalistów w branży budowlanej.

Program Praktyk Letnich to:

 • 12 tygodni praktyki pod okiem opiekuna praktyk,
 • praca w zespole profesjonalistów,
 • realizacja ciekawych projektów,
 • przyjazna atmosfera pracy,
 • udział w szkoleniach rozwojowych,
 • wynagrodzenie za praktykę,
 • doskonały początek kariery zawodowej.

Dotychczasowe sześć edycji pokazało, że jest on atrakcyjną inicjatywą dla studentów, umożliwiającą rozpoczęcie kariery we wiodącej firmie budowlanej w Polsce i na świecie.

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego do Programu Praktyk Letnich.

Kariera. Wiemy jak ją budować!

——————————————————————————–

Letnie Praktyki z Nestlé,

nestleNestlé Polska zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów i absolwentów do wzięcia udziału

w kolejnej edycji Letnich Praktyk z Nestlé,

a także do nowego programu dla studentów o profilu technicznym Technology Engineering Development Program.

Szczegółowe informacje dotyczące programów znajdziecie na naszej stronie www.nestle.pl/kariera

Nakręć się na praktyki w Nestlé i aplikuj do 15 kwietnia na www.nestle.pl/kariera

——————————————————————————–
 Studencie! Absolwencie!

Informujemy, iż rusza III edycja “Stypendium z Wyboru”.

Jest to projekt skierowany do studentów i absolwentów, którzy mogą dostać 5 tysięcy złotych na cele związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej. Do rozdania jest ponad 90 tysięcy złotych! Więcej informacji w załączniku.

Stypendium z Wyboru – 20.03.2012

——————————————————————————–
Płatne staże dla studentów i absolwentów
Trwa 9. edycja Programu Kariera w ramach, której studenci i absolwenci mogą odbyć płatny staż w największych przedsiębiorstwach w Polsce. Polska Rada Biznesu 1 marca wystartowała z Programem Kariera – prestiżowy projekt kształcący przyszłych liderów biznesu. Projekt daje szansę młodym ludziom na zdobycie doświadczenia zawodowego i zarobienia pieniędzy – nawet 2 tysięcy złotych (brutto).O staże w największych przedsiębiorstwach w Polsce mogą ubiegać się studenci i absolwenci (do 30 roku życia) do 10 maja 2012 roku. Jak wziąć udział w Programie Kariera?Na zwycięzców, jak co roku, czeka 40-50 miejsc stażowych. Praktyki trwają od 2 do 3 miesięcy.Laureaci wybierani są na podstawie nadesłanych aplikacji, rozwiązanego case study (www.programkariera.pl) oraz rozmowy kwalifikacyjnej w HR firmy, do której aplikuje kandydat.Dostają oni szansę rozwoju zawodowego w działach m.in. marketingowo-reklamowych, finansowych, prawnych i analitycznych, pod okiem członków Polskiej Rady Biznesu. – Laureaci projektu mogą zobaczyć jak wygląda funkcjonowanie spółki od środka, mają możliwość obserwowania prezesa firmy przy podejmowaniu decyzji strategicznych. To są staże, które mają ich przygotować do przyszłej kariery zawodowej – mówi Daniela Szmigielska, dyrektor generalny Polskiej Rady Biznesu.  – Zależy nam na osobach z inicjatywą, aktywnych, które mają za sobą udział w organizacjach studenckich, projektach studenckich lub też już gdzieś pracowały lub pracują – dodaje Marian Owerko, prezes Bakalland. Firmy oferujące staż, m.in. Adamed Sp. z o.o., Bakalland S.A., Empik Sp. z o.o., Grupa Onet.pl, ITI Corporation, TVN SA, Multikino, PELION HEALTHCARE GROUP, PZU SA / PZU Życie są, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A, Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz Sp. k.Więcej informacji na temat ofert stażowych oraz firm oferujących praktyki jest na stronie www.programkariera.plPartnerzy Wspierający: Adamed Sp. z o.o., Bakalland S.A., Curtis Development Sp. z o.o., Change Integrated, Dewey & LeBoeuf, Inter Cars, Instytut Marka Kamińskiego, Invena, Kancelaria Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy Sp. kom., Kulczyk Holding S.A., Multikino, PELION, PZU S.A., Weil, Gotshal & Manges.Oficjalny patronat nad tegoroczną edycją Programu Kariera objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Partner Technologiczny: eRecruiter

Patroni Medialni: Grupa Pracuj.pl, Grupa ITI, Absolvent.pl, dla studenta.pl, Onet.pl

——————————————————————————–
Grasz o staż – 17. edycja ogólnopolskiego konkursu

Tegoroczna oferta to 223 płatnych praktyk i nagrody dodatkowe o łącznej wartości 150 000 złotych.

Aby wygrać, należy zarejestrować się na www.grasz.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy, który pełni rolę CV, a następnie rozwiązać maksymalnie trzy zadania do wyboru z listy 107 zadań opublikowanych na stronie. Zgłoszenia są przyjmowane do 2 kwietnia 2012 r.
W konkursie mogą wziąć udział:

 • studenci III roku studiów I stopnia,
 • studenci studiów II stopnia,
 • absolwenci uczelni wyższych, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.

Dla zwycięzców przewidziano staże w renomowanych organizacjach na terenie całego kraju. Dodatkowo praktyki oferowane w ramach konkursu są płatne i mają zapewniony merytoryczny przebieg – wszystko, po to, aby wiedza i umiejętności z nich wyniesione były jak największe.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

 • prawie 50% laureatów ostatniej edycji otrzymało ofertę dalszej współpracy po zakończeniu stażu,
 • udział w konkursie to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. Stawką w grze jest m.in. tygodniowy intensywny program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii, studia podyplomowe, szkolenia biznesowe, kursy językowe, prenumeraty czasopism, nagrody książkowe.

Szczegółowa lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz zadań dostępna jest na stronie internetowej www.grasz.pl.