Będzie pomarańczowo i odjazdowo!

Biblioteka Uczelniana oraz Gmina Miejska Głogów
zapraszają wszystkich miłośników książek i rowerów
na imprezę pn. Odjazdowy Bibliotekarz.

Jest to ogólnopolska akcja, w której uczestnicy przejeżdżają na rowerach określoną trasę, aby spędzić aktywne popołudnie w gronie ludzi o podobnych pasjach. W tym roku takie rajdy odbędą się w ponad 180 polskich miejscowościach. Głogowianie będą po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Głogowska edycja tej akcji odbędzie się 18 czerwca 2016 r. o godz. 11:00. Rozpocznie się na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. P. Skargi 5,  a zakończy w Jakubowie. Priorytetem dla organizatorów jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom rajdu – będzie opieka policji oraz instruktorów turystyki rowerowej. Na mecie, w Jakubowie, na uczestników będą czekać liczne atrakcje: ognisko i poczęstunek, gry, zabawy i konkursy związane z książką oraz czytelnictwem, pokazy ratownictwa medycznego. Zabawy plenerowe zapewni Chrobry Głogów. Będą również atrakcyjne nagrody, które ufundowali sponsorzy i organizatorzy – Cinema3D, firmy DanHen oraz Gruca, PWSZ w Głogowie oraz Gmina Miejska Głogów.

Naszą zabawę łączymy z akcją charytatywną – uczestnicy rajdu mają za zadanie przynieść na miejsce startu książkę. Wszystkie zebrane lektury, bajeczki i inne książeczki zostaną przekazane wybranej placówce opiekuńczej.

Koniecznie załóżcie coś w kolorze pomarańczowym – taki jest kolor rajdu. Najbardziej “pomarańczowy” uczestnik, zostanie doceniony nagrodą.

Zapisy oraz wszelkie informacje dotyczące tego wydarzenia, udzielane są w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, mail: s.mysliwiec@pwsz.glogow.pl lub pod numerami tel. 76 832 04 24, 76 832 04 23.

UWAGA !!! Każdy, kto zgłosi się do 13 czerwca br., będzie objęty ubezpieczeniem na czas trwania Rajdu.

REGULAMIN

PLAKAT

plakat-odjazdowy-20162.