Studenci Nowych Mediów pokazali “Film niedokończony”

Jak zapowiadali, tak zrobili. Było z humorem, refleksyjnie i na wysokim poziomie. Aula 012 rozbrzmiewała oklaskami, którymi nagrodzono dr Sławomirę Lisewską i studentów Nowych Mediów – organizatorów poniedziałkowego spotkania pt. „Książka niedokończona. Film niedokończony o Krzysztofie Jeleniu”.

Gość honorowy, głogowski poeta, słuchając interpretacji swoich wierszy, był tak samo wzruszony jak studenci oszołomieni oklaskami, jakie usłyszeli po projekcji swojego filmu. Obejrzało go około 140 osób, więcej niż było miejsc siedzących w auli! Kto pojawił się w niej o 16.30 na pewno nie żałował: spotkanie miało charakter niekonwencjonalny, kapitalnie prowadzili je Agnieszka Grzesik i Mateusz Biały. Wraz z kolegami z roku prezentowali gościom sfilmowane fragmenty zajęć z dr S. Lisewską, interpretacje wierszy K. Jelenia, sondę, dotyczącą poety, zabawne momenty z planu filmowego i oczywiście „Film niedokończony”, który niewątpliwie podobał się gościom.

Mieli oni okazję poznać kulisy pracy nad książką pani Aleksandry Budzinowskiej. Autorka i bohater „Książki niedokończonej” podpisali kilkadziesiąt egzemplarzy pracy naszej absolwentki. I ona, i poeta, i organizatorzy spotkania – dr Sławomira Lisewska i studenci Nowych Mediów, usłyszeli wiele miłych słów podczas dyskusji i po spotkaniu. Kto nie zdążył nabyć książki Aleksandry Budzinowskiej o Krzysztofie Jeleniu, ma szansę kupić ją jeszcze w uczelnianej bibliotece. Warto, bo można poznać biografię i twórczość poety i jednocześnie wesprzeć akcję charytatywną.

Zdjęcia w Galerii