Bogatsza oferta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie

Na efekty podpisanej w grudniu 2012 roku współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Głogowie, Fundacją Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju w Głogowie i Sparkasse nie trzeba długo było czekać. W miesiącach kwiecień-maj studenci II roku ekonomii PWSZ w Głogowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach nt: “Zrównoważonego rynku finansowego Niemiec i Europy”.  Zajęcia prowadzone są przez dyrektora oddziału Sparkasse Barmin Matthiasa Braschinga. Tego typu kształcenie odbywa się jedynie w nielicznych największych wyższych uczelniach w kraju i zagranicą. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie umożliwia dzięki podpisanej współpracy ze swoimi partnerami uzyskanie dodatkowych umiejętności – od wiodącego na rynku niemieckim w sektorze bankowości partnera, jakim jest Sparkasse – na miejscu bez konieczności uczestniczenia w zajęciach poza granicami kraju.

Dodatkowym bonusem jest brak ponoszenia kosztów przez uczestników tego szkolenia. Wartość rynkowa takiego kursu na rynku niemieckim waha sie od 3000 do 5000 EUR. Uczestnicy zajęć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie mogą skorzystać z takiego szkolenia w ramach programu nauczania. Studenci II roku Ekonomii odbywają zajęcia w jednym z dwóch języków wykładowych angielskim lub niemieckim. I w tych dwóch językach będą musieli przygotować swoje prace. Oficjalne zakończenie oraz prezentacja prac na temat sektora bankowości i finansów w języku angielskim lub niemieckim odbędzie się w dniu 17 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
w Głogowie. W pokazie prezentacji  będą uczestniczyli przedstawiciele Grupy Sparkasse. Istnieje możliwość, że zajęcia tego typu wejdą do stałego planu nauczania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, jako obowiązkowe zajęcia realizowane przez naszego partnera. Wiedza o rynku finansowym Niemiec i Europy pozwoli studentom na rozpoznanie różnic i podobieństw obowiązujących w Polsce i Niemczech, a uzyskane wiadomości mogą pomóc każdemu przedsiębiorstwu oraz jednostce samorządu terytorialnego zainteresowanych rynkiem niemieckim.