INDOOR CYCLING – wyniki rywalizacji o puchar Rektora PWSZ w Głogowie

We wtorek (19.03.) w ramach „Dni nauki i sztuki” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, Stowarzyszenie MTB Obiszów Team zorganizowało pierwsze Mistrzostwa Głogowa Indoor Cycling Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem, frekwencja dopisała. Udział w imprezie wzięły prawie wszystkie głogowskie placówki. Uczniowie mogli wsiąść na rower i pokonać własne słabości na trasach słynnych kolarskich klasyków. Rywalizacja o zwycięstwo trwała do samego końca. Najlepsi okazali się licealiści.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kamila Kosińska z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, a tuż za jej plecami znalazła się Agnieszka Łapkowska (II LO) i Natalia Rybak (I LO). W kategorii mężczyzn nie do pokonania okazał się Jacek Tyczyński z II Liceum Ogólnokształcącego, drugi był Mateusz Kuciański (I LO), a na ostatnim stopniu podium stanął Łukasz Chwałek (I LO).

Mistrzostwa objął patronatem Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz, puchary wręczała Pani Prorektor PWSZ Katarzyna Pantoł. Najlepszym komentarzem w odniesieniu do frekwencji i poziomu zawodów, były słowa Prezesa MTB Obiszów Team – organizatora imprezy, który powiedział “Możemy tylko się cieszyć”. W kwietniu do rywalizacji na trenażerach przystąpią uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Impreza odbędzie się w Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

źródło:
Mateusz Komperda, Zespół prasowy MTB Obiszów Team