Wręczyliśmy certyfikaty ukończenia AG

W ubiegłą sobotę Dyrektor Głogowskiej Fundacji Akademickiej, dr Ewa Czaińska wręczyła uroczyście certyfikaty ukończenia Akademii Gimnazjalisty. Słowem wstępu w imieniu organizatorów AG, dr Ewa Czaińska powiedziała między innymi, że sposób widzenia świata przez dorosłych różni się od tego jak postrzegają go młodzi, nastoletni ludzie, a ciągły pęd i wszechobecny internet powodują często uczucie zagubienia i samotności. My dorośli odpowiadamy za rozbudzenie ciekawości świata wśród młodzieży. Zachowanie na trwałe takich wartości jak piękno, prawda i dobro wymaga od nas ciężkiej pracy. Twórcy projektu podejmując się wyzwania organizacji AKADEMII GIMNAZJALISTY mieli świadomość ogromnej odpowiedzialności, która przed nimi stoi.

W ramach projektu odbywały się wykłady i warsztaty prezentujące szeroki przekrój dziedzin naukowych oraz artystycznych. Wzięło w nim udział ponad 50 gimnazjalistów, ukończyło 34. Zaangażowanych było wielu wykładowców, studentów i absolwentów naszej uczelni oraz pracowników administracji. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Po wręczeniu certyfikatów odbył się wernisaż prac, które powstały podczas zajęć warsztatowych z dr Tamarą Sass oraz drem Adamem Olejniczakiem. Wyróżnione prace zostały nagrodzone.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Uroczyste zakończenie AG