Wzruszające słowa uznania kierowane przez Cukrowników do studentów nowych mediów

Z radością i wzruszeniem poniżej publikujemy słowa podziękowania i uznania, kierowane do studentów nowych mediów przez Cukrowników na Facebooku nowych mediów:

„Dziękuję za ogromne zaangażowanie w przedstawieniu sytuacji budynku suszarni wysłodek, który wpisany jest jako obiekt zabytkowy, a niszczony kawałek po kawałku. Studenci w bardzo subtelny sposób przedstawili temat Cukrowni i historii odbudowy. Pięknie ujęli jak od okresu po wojnie ludność z granicy wschodniej po powrocie z Niemiec z przymusowych robót oraz z całej Polski przybyła do tego miejsca wspólnie dała nowe życie zagruzowanej Cukrowni. Tu rodziły się przyjaźnie, ogromna wzajemna pomoc tak zwana mała rodzina. Dziękujemy, że przedstawiliście historie tego miejsca i ludzi. Wielu cukrowników już odeszło, ale wielu opowiada historię jak ich dziadkowie i pradziadkowie budowali i pracowali w cukrowni Głogów. Mamy nadzieję, że uda uratować się choć mały kawałek tego dziedzictwa i nie będzie on opowieścią z pocztówek i waszych filmów. Ale wspaniałe, że taki cudowny materiał powstał. Dziękujemy jeszcze raz za waszą wspaniałą pracę.”

Przypominamy, iż projekt pod kierunkiem dr Sławomiry Lisewskiej zrealizowali studenci nowych mediów: obecny III rok i tegoroczni absolwenci kierunku.