Blisko 40 osób wzięło udział w warsztatach tematycznych pn. “CZWARTA REWOLUCJA PRZEMYSŁOWA WEDŁUG FESTO. PRZEMYSŁ 4.0. Prezentacja modelu linii przemysłowej opracowanej według koncepcji firmy Festo”, zorganizowanych przez Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie oraz  Koło Terenowe w Głogowie SIMP.  Warsztaty poprowadzili Piotr Rzepka, Przemysław Gumienny i Krzysztof Lach, reprezentujący firmę FESTO. Wystąpienie omawiające ideę czwartej rewolucji przemysłowej wzbudziło duże zainteresowanie, czego potwierdzeniem były liczne pytania do prelegentów. W części praktycznej warsztatów uczestnicy mieli możliwość przeprowadzenia własnych badań na stanowiskach dydaktycznych.

Galeria zdjęć

Tec2screen, to innowacyjne rozwiązanie w procesie nauczania. Urządzenie umożliwia połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. Służy jako kompleksowe narzędzie pomiarowe, m.in. jako multimetr, oscyloskop czy generator funkcyjny. Stanowisko do badania napędów mechanicznych natomiast pozwala budować układy z przekładni zębatych, pasowych i łańcuchowych, ucząc prawidłowego osiowania wałów. Ciekawostką było zaprezentowanie robota mobilnego o nazwie ROBOTINO, który porusza się po obszarze z różnego rodzaju przeszkodami dzięki umiejętności identyfikowania obrazu i koloru.

Cykl warsztatów i seminariów, organizowanych przez Instytut Politechniczny PWSZ w Głogowie, to efekt współpracy, jaką uczelnia prowadzi z renomowanymi firmami zajmującymi się produkcją i dystrybucją sprzętu technicznego i dydaktycznego stosowanego w szeroko rozumianym przemyśle.