Biegli po książki

Kilkunastu uczestników z czterech głogowskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udziału w I Biegu po książkę, który
8 maja br. zorganizowała Biblioteka PWSZ w Głogowie. Do rywalizacji stanęli uczniowie  II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych.
Bieg zakończył się sukcesem wszystkich jego uczestników – każdy znalazł książkę. Organizator – Biblioteka PWSZ
w Głogowie – zakupiła na tę okazję książki będące u szczytu popularności. Bestsellery – Gra o tron, Korona śniegu i krwi, Legion, horrory Kinga, powieści sensacyjne Cobena czy powieści Sapkowskiego, reportaże Wojciecha Cejrowskiego
i Martyny Wojciechowskiej – spotkały  się z aprobatą poszukiwaczy. Uczestnicy walczyli też o  nagrodę drużynową – Puchar Rektora PWSZ w Głogowie zdobył męski team z „Mechanika”.  Cała impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy za rok!.

Biblioteka PWSZ w Głogowie składa podziękowanie Gminie Miejskiej Głogów za udostępnienie Sali Rajców, Bloku Koszarowego, ruin Kościoła św. Mikołaja, Kazamaty w Fosie Miejskiej na potrzeby organizacji “Biegu po książkę” oraz Parafii św. Mikołaja w Głogowie za udostępnienie kościoła pw. Bożego Ciała w Głogowie. Organizatorzy dziękują za wsparcie i życzliwość.

Relacja fotograficzna w Galerii zdjęć PWSZ