“Miejskie podróże książkowe” zakończone sukcesem

Czytanie podczas podróży to przyjemność i wykorzystanie czasu. Przekonywali dziś o tym studenci PWSZ w Głogowie. Dzięki uprzejmości Komunikacji Miejskiej odbyła się dziś akcja pt. „Miejskie podróże książkowe”. Głównym jej celem było promowanie czytelnictwa i zainteresowanie książką szerszych kręgów społeczności lokalnej. Akcja trwała w godzinach porannych 8.30 – 9.30. W tym czasie w autobusach linii 54 i 61 oznaczonych hasłem Tygodnia Bibliotek pojawili się „kontrolerzy czytelnictwa”, w rolę których wcieli się studenci II roku pedagogiki oraz kulturoznawstwa.  Studenci umilali czas pasażerom, czytając fragmenty ciekawych lektur. Podróżujący mogli posłuchać m.in. wierszy Tuwima, Miłosza
i Broniewskiego, a także fragmentów „Małego Księcia” czy „Władcy Pierścieni”. Nie zabrakło niespodzianek w postaci rozdawanych przez Bibliotekarzy aforyzmów i anegdot znanych postaci. Akcję zorganizowała Biblioteka PWSZ.

Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w przedsięwzięciu: Komunikacji Miejskiej za udostępnienie autobusów. Panu Józefowi Wilczakowi, ks. kan. dr Stanisławowi Jaworeckiemu oraz Cichym Pracownikom Krzyża za wypożyczenie nagłośnienia. Szczególne podziękowania i brawa należą się studentom II roku pedagogiki i kulturoznawstwa, którzy mieli odwagę czytać wybrane przez nas fragmenty.

Dziękujemy również tym, którzy dobrze nam życzą i trzymali kciuki. Mamy nadzieję, że akcja będzie miała pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców i będziemy mogli ją powtórzyć.