Nasi z „Najlepszym”

Wiele miesięcy nasze miasto żyło wydarzeniami związanymi z premierą filmu o życiu Jurka Górskiego pt. “Najlepszy”. Film można już oglądać w kinach, ale głogowska premiera była poprzedzona mnóstwem ciekawych wydarzeń, spotkań, prezentacji i wystaw. Nie mogło nas tam zabraknąć.
Nowe media (III rok) odwiedziły wernisaż fotografii i pamiątek w Miejskim Ośrodku Kultury. Było tam wszystko, co można było zgromadzić przez lata: nagrody, dyplomy, ulotki, plakaty, koszulki, odzież sportowa, plakietki, identyfikatory. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i filmów, a nawet słynnych rowerów, które pomogły naszemu niezwykłemu głogowianinowi w osiągnięciu tak spektakularnych sukcesów sportowych i nie tylko.

Większość znalazła się na zdjęciach studentów, udało się też uchwycić trochę ogromnych emocji oraz energii bliskich i przyjaciół naszego bohatera, którzy tłumnie przyszli na wystawę. Prezentowane przedmioty, w imponującej ilości i rozmaitości, potwierdziły tylko jak potężną i trudną drogę pokonał J. Górski, żeby stać się tym, kim jest dzisiaj. Jak heroiczną siłą woli i charakteru oraz odpornością fizyczną musiał się wykazać. Naprawdę okazał się najlepszy.

fot. Justyna Krell, Agnieszka Grzesik, Paulina Wójcik, Marcelina Nowak, Piotr Śliwak