Nauka przez praktykę

Grupa słuchaczy Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz prezes Danutą Gross gościła w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Seniorzy odwiedzili uczelnię na zaproszenie studentów kierunku pedagogika specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (II rok, stacjonarne). Przyszli pedagodzy przygotowali dla swoich gości różnego rodzaju atrakcje, aby mogli oni spędzić ciekawe popołudnie.

Seniorzy z UTW wzięli udział w zajęciach tanecznych, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas zabawy karaoke, a wszystko przeplatane było biesiadą przy herbatce i ciasteczkach. W rewanżu studenci zostali zaproszeni na rewizytę. 17 maja odwiedzą seniorów w ich siedzibie. Na ten dzień planowane są zajęcia aktywizujące oraz rekreacyjno-sportowe na powietrzu. Maj zapowiada się bardzo pracowicie dla przyszłych pedagogów. Zaplanowana jest wizyta w Domu Samotnej Matki, gdzie jedna grupa studentów poprowadzi różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, a druga zorganizuje czas dla mam, aby mogły one na chwilę odpocząć od codziennych obowiązków. Kolejne zajęcia odbędą się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Neptuna. Tam studenci poprowadzą zajęcia z seniorami. W czerwcu natomiast zorganizowane będą zajęcia sportowo-rekreacyjne w Młodzieżowym Centrum Spotkań.

Współpraca i wizyty w różnych placówkach opiekuńczych odbywają się w ramach zajęć z mgr Aleksandrą Matusiak. Dzięki tej formie studenci zdobywają doświadczenia i uczą się przyszłego zawodu w bezpośrednim kontakcie z przyszłymi podopiecznymi.

Zapraszamy do Galerii zdjęć