O zagrożeniach w cyberprzestrzeni

„Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” – taki tytuł nosił wykład , który dziś w PWSZ w Głogowie wygłosił  Pan Jarosław Jezierski – Regionalny Koordynator Programów Edukacji Ekonomicznej.

Autor wykładu sporo uwagi poświęcił bezpieczeństwu na portalach społecznościowych i takim zagadnieniom, jak budowanie i zarządzanie hasłami, jak tworzyć bezpieczne hasła, bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych, czy bezpieczna bankowość mobilna.
Dziś prawie każdy korzysta z płatności elektronicznych i mobilnych przez co  jesteśmy narażeni na cyberataki w naszym życiu codziennym. Dbanie o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni wymaga od nas często więcej uwagi i wysiłku niż troska o bezpieczeństwo w świecie realnym dlatego tak ważna jest edukacja i dyskusja w tym zakresie. Dzisiejszego wykładu wysłuchali studenci kierunku finanse i rachunkowość (wszystkie roczniki), pedagogiki oraz nowych mediów. Dodatkowo studenci nowych mediów realizowali materiał filmowy i fotograficzny, z którego powstanie relacja medialna.

Organizatorem wykładu był Instytut Ekonomiczny.