Ogólnopolskie wydarzenie z akcentem PWSZ w Głogowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie w sposób szczególny zaznaczyła swój udział ogólnopolskim wydarzeniu, które miało miejsce w Głogowie. Podczas VI Ogólnopolskiego Zlotu Asystentów Rodziny, przed blisko trzystuosobowym audytorium, zaprezentowany został film przygotowany specjalnie na tę okazję przez studentów III roku kierunku Nowe Media.  

Ponad dziewiętnastominutowy film powstał na zlecenie Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie. Opowiada o jego działalności oraz prezentuje pracę asystentów rodziny. Film, pod okiem koordynatora i opiekuna dr Izabeli Rutkowskiej, w ramach praktyk studenckich zrealizowali: Dariusz Banaś, Paulina Falkiewicz, Justyna Krell, Piotr Śliwak oraz Marta Wdowczyk.

Studenci Nowych Mediów mają na swoim koncie już kilka ciekawych realizacji. Film o MCWR w Głogowie był jednak pierwszym materiałem przygotowanym na zlecenie zewnętrzne. Prace nad nim trwały od maja br.  Już niebawem będzie można go obejrzeć na naszej stronie internetowej.

VI Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny był dwudniowym wydarzeniem, które odbywało się w MOK w Głogowie. Był okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz do dyskusji na temat zawodu asystenta rodziny. Organizatorami wydarzenia byli: Prezydent Miasta Głogowa, Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej oraz
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny.