Poznawali nowoczesne metody metrologii przemysłowej

Możliwości współczesnej metrologii przemysłowej w oparciu o nowoczesne rozwiązania firmy Mahr i MicroVU – pod takim tytułem przebiegała konferencja zorganizowana przez Instytut Politechniczny PWSZ w Głogowie we współpracy z Centrum Techniki Pomiarowej  Faktor z Chodzieży.

Wspólnie z firmami zajmującymi się technologiami stosowanymi w nowoczesnym przemyśle podejmujemy inicjatywy, które umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie nowoczesnych rozwiązań. Konferencja jest jednym z elementów naszej stałej współpracy. Na ten rok akademicki planujemy kilka wydarzeń, które umożliwią poszerzanie wiedzy i przepływ informacji pomiędzy firmami z branży produkcyjnej, uczelnią i szkołami technicznymi a podmiotami zajmującymi się wprowadzaniem na rynek i wdrażaniem nowoczesnych urządzeń technicznych – powiedziała Prorektor PWSZ w Głogowie, dr inż. Elżbieta Banaczyk.

Przedstawiciele firmy FACTOR przeprowadzili prezentację możliwości pomiarowych przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń firm Mahr i MicroVU. Jednym z zagadnień, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników były możliwości i metody pomiaru chropowatości różnych powierzchni, zaprezentowane przez dyrektora Centrum Faktor – Pana Piotra Pachczyńskiego, dla którego temat ten jest prawdziwą pasją.

Integralną częścią konferencji był blok warsztatowy, podczas którego uczestnicy mogli samodzielnie dokonać pomiarów wybranych elementów i bardziej szczegółowo poznać budowę i możliwości prezentowanych urządzeń pomiarowych.

Podczas konferencji gościliśmy przedstawicieli firm Sanden, i Sitech, Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej,  rzeczoznawców Terenowego Koła SIMP, nauczycieli przedmiotów zawodowych, uczniów ZS w Chocianowie, ZS Politechnicznych, ZS Samochodowych i Budowlanych oraz ZS im. J. Wyżykowskiego w Głogowie. W konferencji uczestniczyli także studenci PWSZ w Głogowie.

Było to kolejne tego rodzaju wydarzenie organizowane przez Instytut Politechniczny PWSZ w Głogowie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć PWSZ