Przyszli pedagodzy bardzo aktywni

Studenci kierunku pedagogika poznają tajniki przyszłego zawodu nie tylko w salach wykładowych. Aktywnie współpracują z lokalnym środowiskiem i wykorzystują każdą okazję do zdobywania nowych doświadczeń. Ponieważ jednak nie samą nauką student żyje – wykorzystują wiosenną aurę do rekreacji i integracji.

W miniony czwartek (11 maja) studenci pedagogiki (I rok, I gr. studia dzienne) odwiedzili dom dziecka przy ul. Gen. S. Maczka w Głogowie.  W ramach zajęć z rekreacji z mgr A. Matusiak zachęcali podopiecznych domu do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zorganizowali dla dzieci rozgrywki w koszykówkę, tenisa stołowego, a także różne konkurencje sprawnościowe, jak slalomy, bieg w worku czy tor przeszkód. Wspólnie spędzony czas sprawił dzieciom wiele radości, a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy wykonane ręcznie przez studentów. Na zakończenie gospodarze poczęstowali wszystkich domowymi wypiekami.

Dzień później (12 maja) odbyło się spotkanie integracyjne. Studenci I i II roku pedagogiki i(studia dzienne) oraz kierunku Nowe Media wspólnie z mgr A. Matusiak odbyli rejs statkiem Laguna po Odrze, a po nim udali się na tereny zielone przy PWSZ w Głogowie, gdzie zorganizowali ognisko i pieczenie kiełbasek.  Imprezy były wyjątkowo udane – w końcu dopisała pogoda.

Fotorelacje w Galerii