Spotkanie z Romualdem Mieczkowskim

Litewski dziennikarz, publicysta i poeta narodowości polskiej – Pan Romuald Mieczkowski był dziś gościem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. W spotkaniu zorganizowanym wspólni ze Stowarzyszeniem Głogowska Edukacja Kresowa  uczestniczyli uczniowie Technikum Reklamy w Zespołu Szkół w Polkowicach, Technikum Reklamy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie oraz studenci kierunku Nowe Media.

Pan Romuald Mieczkowski podzielił się swoimi doświadczeniami z pracy w telewizji i radiu, szczególną uwagę zwracając na etykę dziennikarską oraz reklamę i kryptoreklamę w tym zawodzie. Opowiedział o Wilnie – jego wielokulturowości i relacjach ze środowiskiem dziennikarskim za granicą, a także o kwartalniku literackim „Znad Wilii”, którego jest współzałożycielem i redaktorem naczelnym.
Spotkanie z gościem z Litwy To kolejna wspólna inicjatywa Stowarzyszenia i uczelni. Wcześniej PWSZ w Głogowie współorganizowała spotkanie z pisarzem Panem Stanisławem Srokowskim oraz Panią Danutą Skalską. Każde ze spotkań dokumentowane jest przez studentów I roku kierunku Nowe Media, którzy pod kierunkiem dr Sławomiry Lisewskiej przygotowują ciekawe materiały dziennikarskie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA