VII GŁOGOWSKIE DNI NAUKI I SZTUKI – dzień I

Warsztaty, wykłady, pokazy i prezentacje – w propozycjach przygotowanych w ramach VII Głogowskich Dni Nauki i Sztuki pierwszego dnia wzięło udział blisko 300 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do ich dyspozycji były pracownie, sale wykładowe i aule, a w nich wiele atrkacji. Niezmiennie, już od lat, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez Instytut Politechniczny, w trakcie których prezentowane były m.in. różne roboty oraz mikroskop metalograficzny. 
Zajęcia przygotowali także nasi studenci. Michał Grybel – student kulturoznawstwa- poprowadził warsztaty świadomego rozwoju osobistego przekonując, że “Chcieć to móc”. Sudentki pedagogiki natomiast podejmowały dziś podopiecznych ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Dla nich przygotowały zajęcia pn. “W krainie baśni”. Zajęcia bardzo się spodobały. Dzieci wyszły z nich z szerokimi uśmiechami na buziach.

Wszelkim zajęciom towarzyszyły konkursy, wystawy i kiermasz książek.
Wielu uczestników dziejszych spotkań w PWSZ skorzystało z możliwości nieodpłatnego zwiedzania kazamaty, miejskich sukiennic oraz wieży ratuszowej, co było możliwe dzięki współpracy i zaangażowaniu Stowarzyszenia Miłośników Głogowskich Fortyfikacji “Twierdza Głogów”.

Przed nami dzień II i kolejna porcja atrakcji. Zapraszamy.