Współpraca PWSZ i IKSON

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie nawiązała współpracę z Integracyjnym Klubem Sportowym Osób Niepełnosprawnych w Głogowie. Wspólne działania pozwolą studentom naszej uczelni na zdobywanie nowych doświadczeń, przygotowujących do przyszłej pracy.  Będą też okazją do poznawania środowiska i aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach rekreacyjno-sportowych i edukacyjnych.

Klub IKSON Głogów jest jedynym stowarzyszeniem sportowym w Głogowie, w którym osoby niepełnosprawne mogą uprawiać sport. Jego dyscypliną jest paraolimpijska boccia. Klub działa od 2013 roku. Od kilku lat organizuje imprezy o zasięgu ogólnopolskim, m.in. Mistrzostwa Polski w Bocci. Członkowie klubu grają głównie w lidze amatorskiej. Najbardziej utytułowaną zawodniczką IKSON-u jest głogowianka Edyta Owczarz zajmująca aktualnie 26. lokatę w światowym rankingu klasy BC3, Międzynarodowej Federacji Bocci (BISFED).

Boccia jest sportem pokonującym niemal wszystkie bariery związane z niepełnosprawnością. Uprawiają go osoby z dysfunkcjami narządu ruchu, umysłowymi, sensorycznymi i ze sprzężeniami. Boccia jest dla nich doskonałą formą rehabilitacji i aktywizacji społecznej. Jak każdy sport jest sposobem na wszechstronny rozwój i realizację życiowej pasji. Jako jedyny nie ma swojego odpowiednika wśród dyscyplin olimpijskich.

Link do filmu z Mistrzostw Polski w Bocci w Głogowie:

https://youtu.be/RKNt2vpkrCM

Link do strony na FB:

https://www.facebook.com/Iksongl/