XIX DFN – już za kilka dni!

Zbliża się XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI, który już po raz szósty zagości także w Głogowie. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem ZIARNA WIEDZY.
Jak każdego roku, w Festiwalu, udział bierze Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, w której odbędzie się część  z  zaplanowanych na dwa dni wydarzeń, a także niemal wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne  i ponadgimnazjalne w Głogowie, Biblioteka Pedagogiczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Diabetyków oraz miejskie spółki.

Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, podczas której wykład pt. „Obuczali, romansowali, bajki opowiadali… Od Mickiewicza do  Schulza” wygłosi dr Sławomira Lisewska, odbędzie się 19 października  o godz. 11.00 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.

Tegoroczny program jest bardzo bogaty i obejmuje liczne warsztaty, pokazy, laboratoria, wykłady i wystawy (program w załączeniu). Jedną z niekwestionowanych atrakcji będzie interaktywna wystawa  EKSPERYMENTUJ! Z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która będzie prezentowana w PWSZ w Głogowie.

Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w ramach DFN jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 76/8320432 lub pocztą elektroniczną na adres: m.stachowiak@pwsz.glogow.pl.

Program 20.10.2016
Program 21.10.2016

plakat

cnk