XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki 

Światło nauki
– takie jest hasło tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Hasło nie jest przypadkowe, gdyż  rok 2015 został ogłoszony przez ONZ Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. DFN odbędzie się już po raz osiemnasty i zagości w dziesięciu miastach Dolnego Śląska. W Głogowie zainaugurowany zostanie 30 września  i potrwa do 3 października.

Podobnie jak w latach ubiegłych, program jest niezwykle bogaty. Warsztaty, wykłady, konkursy, laboratoria, pokazy – w sumie ponad sto różnych propozycji  czeka na wszystkich spragnionych wiedzy i ciekawych świata. „Spotkania z nauką” odbywać się będą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz  niemal wszystkich  głogowskich  szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w Gimnazjum w Jerzmanowej,  w Bibliotece Pedagogicznej i głogowskim Muzeum.         W działania włączył się także Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane.
Głogowska inauguracja odbędzie się 30 września o godz. 11.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych. Wykład otwierający XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki, zatytułowany Za co kochamy Stanisława Lema, wygłosi prof. Stanisław Bereś.

Zapisy na zajęcia w PWSZ w Głogowie będą prowadzone w dniach 22-25 września.
Kontakt z uczelnianym koordynatorem: stachowiak@pwsz.glogow.pl , tel. 76 832 04 32.

Program głogowskiej edycji XVIII DFN znajduje się na stronie:  www.dfnglogow.wordpress.com/ .