Zapraszamy na I Głogowski Młodzieżowy Dzień Polityki – 29 maja 2012 r.

W imieniu Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa, chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do udziału w I Głogowskim Młodzieżowym Dniu Polityki.

Młodzieżowy Dzień Polityki to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście, skierowane w szczególności do młodzieży zainteresowanej polityką, jak również wiążącej swoją przyszłość z tą dziedziną.

Spotkanie to odbędzie się już 29 maja br. o godz. 10.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

PROGRAM WYDARZENIA:

CZĘŚĆ I. Wykład p. Krzysztofa Bosaka (poseł na sejm V kadencji, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, bezpartyjny, członek redakcji kwartalnika „Rzeczy Wspólne”, Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej).

CZĘŚĆ II. Prezentacje konkursowe.
Druga część konkursu na prezentację jednego z wybranych tematów(szczegóły w dalszej części zaproszenia), trzech najlepszych uczniów w pierwszym etapie dostanie szansę zaprezentowania swoich prac przed publicznością. Ocenieni zostaną przez komisję składającą się: z przedstawiciela MRMG, jednego z nauczycieli, jednego z głogowskich polityków. Dla laureatów przewidziane są nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Głogowa oraz Starostwo Powiatowe.

CZĘŚĆ III. Debata z głogowskimi politykami.
„Pod ostrzałem” pytań głogowskiej młodzieży znajdą się przedstawiciele lokalnych struktur każdej z partii politycznych. Debata inspirowana popularnym programem „Młodzież kontra”.

Wraz z organizacją Młodzieżowego Dnia Polityki, MRMG organizuje również wspomniany w części II programu konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na przygotowanie prezentacji o jednym z wybranych politycznych tematów.