Dolnośląski Festiwal Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany jest już po raz szesnasty, a od kilku lat również w Głogowie. W tym roku hasło Festiwalu brzmi „Nauka obywatelem Europy”. Głogowska edycja DFN odbędzie się w dniach 3 – 4 października 2013 r. Można będzie wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać, na co dzień niedostępne, laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

Dolnośląski Festiwal Nauki w Głogowie rozpocznie się o 9:00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY pokazem połączonym z wykładem „Chemiczne sztuczki magiczne”, który zaprezentują pracownicy naukowi toruńskiego Centrum Chemii. Tegorocznym organizatorem inauguracji DFN w Głogowie jest Gimnazjum Nr 5 im. Polskich Olimpijczyków. W czasie całego Festiwalu będzie wiele okazji, by uczestniczyć w pokazach, warsztatach, konkursach czy zajęciach w laboratorium.

Nasza uczelnia jest współorganizatorem Festiwalu oraz koordynuje jego działania na terenie naszego miasta. Zapraszamy do udziału w festiwalowych imprezach, które będą odbędą się w dniach 3 – 4 października na naszej uczelni. Zgłoszenia przyjmuje uczelniany koordynator DFN,  p. Marta Stachowiak nr tel. 76 8320432 mail: stachowiak@pwsz.glogow.pl

Program XVI DFN w PWSZ w Głogowie                                                                        

Program Regionalny DFN  Głogów

Plakat

Festiwalowe linki

www.festiwal.wroc.pl

www.dfnglogow.wordpress.com