Harry Potter i Biblioteka tajemnic

Kwiecień w Bibliotece PWSZ w Głogowie upływa pod znakiem promocji czytelnictwa. W czasie ostatnich kilku tygodni bibliotekę odwiedziło wiele grup młodszych i troszkę starszych dzieci, które wzięły udział w różnego rodzaju zajęciach i wydarzeniach przygotowanych przez Panie z biblioteki. Tak było również w czwartek, 27 kwietnia. Biblioteka uczelniana zamieniła się w Hogwart, aby promować czytelnictwo wśród uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery domy: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff i musieli stawić czoła różnym konkurencjom. Doskonalili swoje umiejętności plastyczne, rysując Zgredka oraz ćwiczyli spostrzegawczość, wykreślając hasła oraz odnajdując zagubione książki Harry’ego Pottera. Układając puzzle oraz tworząc hasła z rozsypanych liter, trenowali pamięć oraz umiejętność logicznego myślenia, a próbując różnych składników, rozwijali zmysł smaku.
Każdy uczestnik zabawy otrzymał pakiet gadżetów związanych z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Głogowie a zawodnicy z drużyny, która otrzymała największą ilość punktów, dostali dodatkowo kubki czytelnicze.

Spotkaniem z drugoklasistami zakończono cykl kwietniowych spotkań czytelniczych związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W spotkaniach organizowanych przez Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej uczestniczyło niemalże 200 osób w wieku 2,5-8 lat.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację