Idealna maszyna

Bawić się można, a nawet trzeba, niezależnie od wieku. Studenci I roku studiów niestacjonarnych o kierunku Pedagogika tak właśnie spędzali czas podczas zajęć z dramy i teatru prowadzonych przez dr A. Ostrowską. Celem zajęć było zaprojektowanie idealnej maszyny. Studenci wykazali się ogromną pomysłowością, czego dowodem są ich projekty. Na temat tych prac z chęcią się wypowiadali:
Basia- (masażer Miziak) “Impulsy elektryczne są wysyłane do mózgu, co powoduje, że w odpowiednich partiach ciała nerwy zostają pobudzone i doświadczamy uczucia drapania lub smyrania…”.
Kinga – (makaronowa terapia) “Pudełko z makaronem terapeutycznym. Dzięki muzyce poradziłam sobie z różnymi problemami i przeszkodami w życiu. Dzięki temu makaronowi wiele osób uniknęło wizyt w poradniach psychologicznych”.

“Skonstruowałam czapkę, która służy do teleportowania się… Fascynuje mnie życie ptaka”.
“Maszyna do uśmiechania – służy do tego, aby na Waszych twarzach pojawiał się uśmiech. Za pomocą kołowrotka nakręcamy taśmę z uśmiechniętymi buźkami, które rozsyłają dobrą energię”.
N. – (maszyna szczęścia) “To maszyna, która produkuje szczęście. Szczęście widziane moimi oczyma to: ciepło rodzinnego domu, podróże”.
Studia, to nie tylko wykłady i egzaminy. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie  realizują je w różnorodny sposób. Wykorzystują swoją kreatywność, czasem puszczają wodze fantazji…