Nasza studentka wróciła z międzynarodowej konferencji

Studentka PWSZ w Głogowie, Alicja Jabłońska, uczestniczyła w 13. edycji konferencji EuroPython, która odbyła się w Berlinie. Była też jedną z 36 kobiet z całego świata, które otrzymały zaproszenie do udziału w Django Girls – warsztacie programowania w języku Python, którego ideą  było wprowadzenie większej liczby kobiet do środowiska programistów i umożliwienie im korzystania z najnowszych narzędzi programowania.   

EuroPython, to druga po PyCon US, największa  konferencja na świecie poświęcona językowi programowania Python.  Jej głównym celem jest wymiana doświadczeń z użytkownikami języka na całym świecie oraz doskonalenie swoich umiejętności w posługiwaniu się nim. Dla osób słabo zorientowanych warto dodać, że m.in. popularne platformy, jak Facebook, You Tube czy Pinterest, są częściowo napisane właśnie w Pythonie.

Udział w konferencji wiązał się z kosztami. Bilet uprawniający naszą studentkę do uczestniczenia w całym kilkudniowym przedsięwzięciu, na który składały się liczne wykłady i warsztaty,  zapewniła Django Software Foundation. Koszty podróży i pobytu w Berlinie pomogła sfinansować PWSZ w Głogowie przy wykorzystaniu środków z programu Erasmu +.