Studenci NM w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Studenci I i II roku kierunku Nowa Media, pod opieką dr Krzysztofa Czapli, zwiedzili Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Dzięki uprzejmości dra Macieja Przybył mieli możliwość nie tylko obejrzenia prezentowanych w Muzeum wystaw, lecz także mogli zobaczyć, jak wygląda działalność tego miejsca od podstaw.

Z organizowanych wystaw studentom najbardziej zapadła w pamięć wystawa czasowa – Każdy krok zostawia ślad. Prezentowane tam buty oraz akcesoria z nimi związane w pełni odzwierciedlają zmiany, jakie miały miejsce w rzemiośle szewskim oraz modzie europejskiej na przestrzeni 600 lat.

Studenci Nowych Mediów mieli również okazję zajrzeć do takich miejsc, które dla zwykłego zwiedzającego są całkowicie niedostępne. Odwiedzili pracownię rekonstrukcyjną, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda renowacja odkrytych zabytków, magazyn Muzeum oraz archiwum zawierające dokumentacje dotyczącą zbiorów Muzeum.

Więcej informacji odnośnie prezentowanych w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu wystaw można znaleźć na stronie internetowej Muzeum http://www.muzarp.poznan.pl/