XXIV DFN – przygotowania czas zacząć

Czasu jest jeszcze sporo, ale przygotowania już ruszyły. Rozpoczęły się działania związane z organizacją tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Po raz dwudziesty czwarty, w województwie dolnośląskim, zorganizowane zostaną imprezy popularyzujące osiągnięcia nauki.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: Od science fiction do Science. Hasłem rozwijającym główne motto jest cytat z „Bajek robotów” S. Lema – “Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka”.

PWSZ w Głogowie pełni dwie funkcje w organizacji Festiwalu – po pierwsze koordynuje działaniami DFN w naszym mieście (pond trzydziestu współorganizatorów w Głogowie), po drugie jest organizatorem wielu imprez własnych, przeznaczonych głównie dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ale również dla wszystkich chętnych. Stałym i oczekiwanym przez uczestników punktem programu są zajęcia, które prowadzą wykładowcy z uczelni wyższych Wrocławia oraz PAN, którzy również w tym roku zostaną zaproszeni do głogowskich szkół i instytucji.

Dolnośląski Festiwal Nauki będzie się odbywał w Głogowie w terminie 5 – 7 października 2021 r.
Decyzją Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Festiwal odbędzie się wyłącznie on-line. Nie odbędą się zatem duże, wrocławskie imprezy takie jak: Park Wiedzy, Pielgrzymka Po Dzielnicy Czterech Świątyń, wykład prof. Miodka, Inauguracja DFN. Część z nich zostanie przeprowadzona on-line.Dodatkowe informacje: https://www.festiwal.wroc.pl/