Wystawa fotografii przyrodniczej Włodzimierza Łapińskiego

Tegoroczne Dni Nauki i Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie  uświetni wystawa barwnych zdjęć przyrodniczych znakomitego polskiego artysty fotografika Włodzimierza Łapińskiego.

           Prezentowanych jest 50 fotogramów o formacie 70×100 cm zebranych w trzy cykle: Blisko domu, Dalsze okolice i Zagranica. Te przepiękne zdjęcia ukazują niezwykłe bogactwo przyrody naszego kraju, a  także są plonem podróży autora po całym świecie.

           Podstawą zainteresowań przyrodniczych autora stały się opowiadania podróżnicze Arkadego Fiedlera i albumy przyrodnicze mistrza Włodzimierza Puchalskiego. Po skończeniu studiów leśnych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pracował jako leśnik w Sudetach, a w latach 1963 – 1989 jako nadleśniczy w Puszczy Augustowskiej. Przez całe życie łączył pracę leśnika z zamiłowaniem do fotografii przyrodniczej. Liczne sukcesy związane z uczestnictwem w konkursach i wystawach stały się podstawą do przyjęcia go w 1977 r. do Związku Polskich Artystów Fotografików.

           Włodzimierz Łapiński współpracuje z redakcjami czasopism przyrodniczych i licznymi agencjami fotograficznymi w kraju i za granicą. Plonem jego pracy jest 19 albumów, współautorstwo setek prac zbiorowych,  kalendarzy, wydawnictw okolicznościowych, tysiące zdjęć opublikowanych w czasopismach przyrodniczych w kraju i za granicą.

           Wystawa jest prezentacją niezaprzeczalnego talentu jej autora i prawdziwą ucztą duchową dla miłośników fotografii przyrodniczej.

Wystawa zakończy się 30 marca 2013 r.

Wystawa fotografii Włodzimierza Łapińskiego  jest prezentowana dzięki uprzejmości

Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, ul. Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów

 

Plakat w wersji PDF – Pobierz